Acer ASPIRE 7750 - opinie

Witam,

za 2-3 dni kupuję sobie laptopa. Będzie to laptop firmy ACER , model 7750 :

LINK -> Acer ASPIRE 7750

I w związku z tym mam parę pytań :

  1. Ma może ktoś takiego laptopa lub miał z nim styczność ? Jak tak to proszę o odpowiedzi w temacie .

2)Jak oceniacie tego laptopa ? Czy jego cena dorównuje jego parametrom ?

3)Czy laptop nadaje się do gier ? Nie chodzi mi o super detale …

4)Jedyną rzeczą jaka mnie nurtuje to karta graficzna - AMD Radeon HD 6850M - 1 GB pamięci DDR3 ( własna ). Czy ta karta jest dobra do gier ? Czy ma ją może ktoś w swoim laptopie ? Czy jest ona lepsza od NVIDIA GT 540M ?

5)Czy na tym laptopie pogram w gry : Battlefield 3, CallOfDuty MV3 , Gothic 3 , Gothic 4 , GTA 4 , Wiedźmin , Wiedźmin 2 , Postal 3 ?

6)Czy wymagania sprzętowe gier podawane w internecie dotyczące komputerów PC różnią się od wymagań na laptopy ? Jak tak to w jakim stopniu ?

Z góry bardzo dziękuję za wasze odpowiedzi,

Cześć !

Witam,

1)Testowałem jego możliwości zewnętrzne. Klawiatura działa z dużym oporem, klawisze kierunkowe są małe, ale zazwyczaj gra się na WASD, porty usb mają nieco nieprzemyślane rozmieszczenie, szczególnie położone zbyt blisko siebie USB 2.0 i 3.0 (pooglądaj zdjęcia), zawiasy działają bardzo dobrze. Ogólny wygląd lapka przeciętny.

2)Laptop jak na swoją cenę około 2,5 tys. za model z i5 oraz AMD 6850M jak najbardziej opłacalny.

3)Pograsz na średnio/wysokich w rozdziałce 720p.

4)6850 to odświeżony i usprawniony 5850. Pamięci ddr3 mają słabą przepustowość dlatego zaleca się granie w niższych rozdzielczościach, patrz wyżej. Karta jest wydajniejsza od 540M.

5)Pograsz, przy odpowiednich ustawieniach. Na YouTube możesz pooglądać jak 7750G wypada w starciu z poszczególnymi tytułami.

6)Wymagania gier pozostają takie same niezależnie od sprzętu.

7)Najważniejsze - jeśli jesteś graczem przeznacz te ~2700 zł na wydajną stacjonarkę :wink:

Napisałeś że go testowałeś, tzn. miałeś go w użytku czy tak widokowo w sklepie ?

Jeżeli miałbym bardziej szczegółowe pytania byłbyś w stanie odpowiedzieć ?

czesc mam go od miesiaca i nie narzekam… kupilem wrsje i5, 8 gb, 750 giga… mw3 i battle field hasa bez zajakniecia na hight detalach 1600x900 przez 6h grania, wada jest napewno blyszczacy ekran, i chociaz jest cichy wydaje czasem dziwne dzwieki… nigdy nie bylem maniakiem testowania sprzetu w 3dmar… czy innych programach… pewnie nie jest to miarodaje ale w menadzerze windowsa podczas grania zuzycie procesora waha sie na poziomie 60-65% a 8 giga to zdecydowanie za duzo… katre ciezko ocenic jak napisalem nie ma zadnych problemow w grach a przy cenie 2400… to idealny wybor… polecam