Acer Aspire 7750G dostęp do karty graficznej

Mam laptop acer 7750g kipiony w X-kom chciałem sam go rozkręcić i “przedmuchać”. I tu się zaczyna problem. Odkręcając dolne śrubki nie chcą się one wykręcić wychodzą do pewnego momentu, później się kręcą dalej ale nie wychodzą i co chwilę “strzelają”. Jak mam go rozkręcić? Czy po rozkręceniu gwarancja przepada?

Bo w tym modelu mają one zabezpieczenie z drugiej strony, taką sprężynkę która blokuje je przed wypadnięciem z pokrywy. Wszystko po to aby się nie zgubiły. Jak “strzelają” to znaczy że są już wykręcone. Zakładam że mówimy o tej klapce na spodzie laptopa co przykrywa RAM i inne bebechy. Tylko uwaga! Mimo że odkręcisz śrubki to osłona i tak będzie się solidnie trzymać. Musisz ją potraktować siłowo aby wyskoczyła z zatrzasków. Ja sobie zawsze pomagałem płaskim śrubokrętem. Tylko ostrożnie abyś nie poniszczył obudowy bo później w razie gwarancji będą nosem kręcić że ruszałeś coś. Co prawda przez rozkręcenie gwarancji nie tracisz ale zawsze to lepiej ostrożnie niż coś uszkodzić. Jedynie co to sprawdź czy nie masz plomb gwarancyjnych na obudowie, ale raczej nie powinno być. Już się tego nie stosuje, jedynie MSI czasem się wybijało.

Arivia , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście udało się. Jednak myślałem, że dzięki temu będę mógł w trochę większym stopniu dostać się do karty graficznej i ją przedmuchać. Okazało się, że nijak nie mogę tego zrobić od tej strony. Czy żeby dostać się do karty graficznej muszę rozkręcić cały laptop??

No niestety w większości laptopów tak teraz jest że trzeba rozebrać połowę laptopa aby dostać się do konkretnych podzespołów. Te klapki od spodu laptopa służą jedynie po to aby dostać się do RAMu i czasem dysku.