Acer Aspire One D260-problem z podświetleniem(prosze o pomo)

mam problem z notebook’iem wymienionym temacie, aczkolwiek może dwa tygodnie temu padło podświetlenie, matryca wszystko pokazuje ale podświetlenia brak, na matrycy widac wszystko ale tylko pod mocne światło,nie wiem co może to być…

a czy jeśli padły ledy-y to czy da się je wymienić czy są zintegrowane z matryca?

brak-podswietlenia-laptopie-t468435.html

Jeśli dobrze mi się zdaje to tam będzie podświetlenie led, nie przez świetlówki. Jak laptop jest na gwarancji to na gwarancję. Jeśli nie to serwis - samemu tego raczej nie ogarniesz. Sprawdź jeszcze przyciski od jasności + czujnik otwarcia laptopa (jeśli jest) czy się nie zakleszczył itp.

nie da rady podjasnić matrycy, nie mam już na niego gwarancji, a co to może być i czy da sie to naprawic czy trzeba bedzie nowa matryce kupic?

Uszkodzone diody, ich zasilanie, sterowanie, zasilanie kontrolera czy też uszkodzone taśmy i kable połączeniowe. Jeśli uszkodzone są diody i/lub taśma to najprawdopodobniej do wymiany będzie cała matryca. Znajdź jakiś porządny serwis który się tym zajmie. Naprawę podświetlenia LCD można było wykonać nieskomplikowanymi metodami w domu, z LED jest dużo gorzej.

dzięki za pomoc

Dodane 19.11.2011 (So) 16:22

a czy te led-y są zintegrowane z matrycą?

Tutaj masz zdjęcia jak się sprawa prezentuje

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 … ml#9601707