Acer Aspire One przestał się ładować, wadliwa kostka

Witam

 

Przejąłem po siostrze starego netbooka, została w nim najprawdopodobniej uszkodzona kostka odpowiadająca za ładowanie (ta w którą podpina się zasilacz) jest ona luźna i cała lata, chce ją wymienić, ale nie potrafię się do niej dostać, rozkręciłem już wszystkie śrubki i wciąż nic. Chciałbym się sam temu przyjrzeć, ponieważ koszt naprawy jaki sobie zażyczył serwis jest dość nie opłacalny wg mnie (160 zł). Komputer przed oddaniem do serwisu był jeszcze sprawny tj. jak się podłożyło coś pod kabel przy wejściu to ładował. Pytanie moje brzmi, jak się dostać do kostki? Poniżej wrzucam zdjęcia. Na necie jest sporo filmików instruktażowych niestety słabej jakości i nie do mojego modelu. Pozdrawiam. 

post-220122-0-67275600-1404118064_thumb.

Z reguły wymaga to całkowitego rozmontowania laptopa (netbooka) aż do wymontowania jego płyty głównej. Następnie pozostaje przylutowanie gniazda zasilania z powrotem do płyty. Potem montaż wszystkiego “do kupy”: http://tim.id.au/laptops/acer/aspire%20one.pdf Rozdział 3, od str. 50 do 56.

Dzięki kolego za poradę, udało mi się dostać do kostki, ale niestety wydaję się w dobrym stanie także muszę dalej poszukiwać rozwiązania. Pozdrawiam 

Nie sadzę, żeby była w “dobrym stanie” skoro trzeba było pod wtyk kabla coś podkładać, żeby kabel działał.

Chodziło mi o to, że wszystkie kable wyglądają na nienaruszone, liczyłem na przylutowanie kabelka i załatwione, próbowałem też podgiąć blaszkę wewnątrz wtyczki licząc, że może nie ma styku niestety także nic z tego. Czy można taką wtyczkę gdzieś kupić? 

 

Poniżej link to foto wtyku

http://1drv.ms/VzydJ5

 

A może ładowarka ma problem? (wtyk, kabel) sprawdź na innej.

Sugerowałem się opinią serwisu, który stwierdził wadę kostki. Sprawdzałem na zasilaczu od swojego laptopa, niby powinien działać, ale nic się nie dzieje także chyba to wciąż wada tej kostki. 

Zasilacz inny ma mieć takie parametry jak oryginał.

Wiem i takie ma :slight_smile:

 

Znalazłem gniazdo zasilające na Allegro za 10 zł, także myślę, że temat do zamknięcia dziękuje i pozdrawiam :slight_smile: