Acer Aspire ONE vs Lenovo IdeaPad s10

(Voodek Debesciak) #1

Szykuję się do kupna netbooka, wiec jak to zawsze u mnie bywa mam problem z wyborem.

Znalazłem dwa które by mnie bardzo interesowały a mianowicie:

Acer: http://www.vobis.pl/oferta/mininotebooki/8_-9/875963_netbook_acer_one_8_9.aspx

Lenovo: http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Lenovo_S10S_czerwony/pelny,id,71320,s,1/

Są niemal identyczne. Jednak acer nie ma Bluetooth (natomiast posiada UMTS 3G i jest 200zł tańszy), a lenovo ma wlasne ten BT i ekran 10,2cala. W Lenovo dodatkowo bateria jest tylko 3cell, czyli po ok 3 godzinach padnie, nie to co acer :wink: Ogólnie nawet z wyglądu acer jakoś bardziej mi sie podoba :slight_smile: A co wy o tym sądzicie? Doradzcie prosze :slight_smile: Szczególnie potrzebny mi jest do sluchania muzyki, przeglądania internetu, komunikacji (skupe/gg etc ). No i oczywiscie jako urządzenie do pisania prac domowych etc ;] jako iż mam bardzo dziwnych rodziców, nie pozwalaja oni nosic takiego sprzetu do sql... Wiem wiem, powstał po to by dać mobilność, jednak mi wystarczy ze bedzie mobilny w moim domu :slight_smile: W każdym razie nie bedzie go slychac jek bede siedzial o 2 w nocy przed nim w łóżku xD

Co do wielkości matrycy, to czy 8,9 cala bardzo przeszkadza? Nie zauważyłem by ktoś na ten rozmiar narzekał :stuck_out_tongue:

(Unga Unga) #2

Bez sensu jest wybieranie laptopa z tak małym ekranem jeśli będzie się go używało w domu.

Mam laptopa z ekranem 15.4 cala, ale często wyjeżdżam w celach turystycznych z kumplem który niedawno kupił Acera One i zabiera go ze sobą.

Fajna sprawa z tym Acerkiem bo jest mały i wszędzie go wsadzisz, ale do używania w domu :?: na pewno NIE :!:

(Voodek Debesciak) #3

Tak tylko poco mi notebook? a to jest małe, tanie i faktycznie wszedzie moge go wsadzic ;] a pewnie nie raz bedzie okazja by zabrac go gdzies ze sobą, choćby z RODZICAMI... Ja juz postanowiłem bedzie netbook, a ja was prosze o pomoc w wyborze :slight_smile: (nie czuje ze rymuje ;] )

(Zeyland) #4

Ja osobiscie sklanialbym sie ku Lenovo. Szczerze mowiac bylem bliski zakupu (niestety plany sie zmienily i kupilem skuter :stuck_out_tongue: ). Sprawdz dobrze u sprzedawcy ile cells ma TEN konkretny model. Mieszkam w Niemczech i czytalem testy: podaja tutaj 4,9 godziny. Mozliwe ze to modele z 6 cells. Mozna tu je dostac za 299Euro. Druga zaleta Lenovo to wiekszy display. Ja przeszedlem sie do sklepu i obejrzalem sobie z bliska pare roznych netbookow. Niestety ta roznica 8 a 10 cali TO JEST roznica w ergonomii. Tak sie sklada ze mam duze laptopy w domu zarowno Lenovo 300N200 oraz Acera Extensa 2600. Moge tylko potwierdzic ze Lenovo jest lepiej wykonany i ma lepsza klawiature. Z tego co podales to szukasz czegos cukierkowego :wink: (te kolory!) ale ja postawilbym na komfort displaya i mozliwosc dolozenia RAMu. Reszta jest porownywalna. Ewentualne wady odczuwalne niestety podczas uzywania. Idz do sklepu i kaz sobie wlaczyc, pobaw sie tym i nie spiesz sie. Powodzenia :lol:

(Voodek Debesciak) #5

Sczerze mówiac to w okolicznych sklepach media markt i saturn nie ma w chwili obecnej lenovo ;] Preferuję zakup przez internet ;] Zastanawiałem się jeszcze nad jednym faktem, a mianowicie: w niektórych netbookach pisze ze maja rozdzialke 1024x576 a drugie 1024x600. który to ten panoramiczny? xD Wydaje mi sie ze 1024x600 jest lepszy bo przynajmniej okna uruchamiane w 800x600 beda na calej wysokosci rozciagniete a jakby byl 1024x576 to bym musial dawac 640x480 ;] Lenovo pisze ze jest wlasnie 1024x576 i w tym problem xD. Ogólnie rzecz biorąc netbook ma byc jako zapasowy komputer w przypadku gdy np bede musial cos pilnego zrobic a mlodsze rodzenstwo akurat w tym samym czasie obleguje komputer uzywajac go jako maszynki do grania...

-- Dodane 05.06.2009 (Pt) 21:17 --

Jak wyglada mozliwosc dolozenia ramu do acera a lenovo? W lenovo jest max 2gb a w acerze? chyba też 2, czy sie myle?

(Unga Unga) #6

Acer Aspire ONE występuje z dwoma wielkościami ekranu tzn. 8,9 cala i 10,1 cala.

Poza tym są sprzedawane z różnymi bateriami tzn. od 2200 mAh do 6600 mAh.

Zazwyczaj jest tak że jeśli większa bateria to mniejszy dysk i na odwrót.

Na baterii z trzema celami 4400 mAh Acerek chodzi około 3, max. 3,5 godziny.

Ja bym poszukał Acerka z baterią 6 celową 5200 mAh. chyba że chcesz z baterią 9 celową 6600 mAh na której Acerek chodzi 7,5 - 8 godzin :smiley:

(Voodek Debesciak) #7

Tak ale jak wezme 10,1cala to za te same cene nie bede mial umts... a nie wiem czy to az tak przeszkadza... btw jak sie na takim sprzecie przeglada strony internetowe? XD

(Unga Unga) #8

Tak sobie, jak dla mnie to ekran jest za mały, ale jest to laptopek mobilny także coś za coś i dlatego napisałem że do domu NIE :!:

(Voodek Debesciak) #9

Myślę że jednak zakupie Lenovo s10. Wyswietlacz 10,2cala jest nieporównywalnie lepszy od 8.9. Akurat miałem wypadek i mam zkrecony staw kolanowy i kostke a do tego peknieta kosc strzalkową, wiec teraz netbook by sie przydał... A tu kasy nima... Może za ubezpieczenie coś dostane, niestety dopiero we wrzesniu :frowning:

-- Dodane 06.06.2009 (So) 21:57 --

A wlasnie jak wyglada format takiego netbooka. Nie mam przeca CD, system jest preintalowany. Podobn jst tam jakis przycisk od odzyskiwania? Jak to działa? Czy strace kopie systemu jak skasuje all i wgram linucha?

Doradzcie :wink:

(Unga Unga) #10

Na lapkach bez napędu CD system instalujesz tak samo :slight_smile:

http://www.aspire1.pl/

http://aspire1.pl/forum/viewforum.php?f ... 60d4aa6614

(Voodek Debesciak) #11

A teraz tak: Jaka jest różnica między Lenovo Ideapad s10 a s10s?

Zauwazylem ze w niektórych sklepach i cena rózni sie o ponad 100zł. Czy warto wybrać droższą wersje?

(Unga Unga) #12

To dlaczego nie zapytałeś się w sklepie o różnicę :?: :razz:

(Voodek Debesciak) #13

Bo patrzylem w sklepach internetowych ... Jak wczesniej napisałem mam noge "w częsciach" wiec dupy z domu ruszyc nie moge...

-- Dodane 07.06.2009 (N) 19:13 --

CZyli jaka jest róznica? S10s to nie przypadkiem S10-2? ;] Ale czemu s10s sa tansze, mimo to iz prawdopodobnie są nowsze?