Acer Aspire ONE vs Lenovo IdeaPad s10

Szykuję się do kupna netbooka, wiec jak to zawsze u mnie bywa mam problem z wyborem.

Znalazłem dwa które by mnie bardzo interesowały a mianowicie:

Acer: http://www.vobis.pl/oferta/mininotebooki/8_-9/875963_netbook_acer_one_8_9.aspx

Lenovo: http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Lenovo_S10S_czerwony/pelny,id,71320,s,1/

Są niemal identyczne. Jednak acer nie ma Bluetooth (natomiast posiada UMTS 3G i jest 200zł tańszy), a lenovo ma wlasne ten BT i ekran 10,2cala. W Lenovo dodatkowo bateria jest tylko 3cell, czyli po ok 3 godzinach padnie, nie to co acer :wink: Ogólnie nawet z wyglądu acer jakoś bardziej mi sie podoba :slight_smile: A co wy o tym sądzicie? Doradzcie prosze :slight_smile: Szczególnie potrzebny mi jest do sluchania muzyki, przeglądania internetu, komunikacji (skupe/gg etc ). No i oczywiscie jako urządzenie do pisania prac domowych etc ;] jako iż mam bardzo dziwnych rodziców, nie pozwalaja oni nosic takiego sprzetu do sql… Wiem wiem, powstał po to by dać mobilność, jednak mi wystarczy ze bedzie mobilny w moim domu :slight_smile: W każdym razie nie bedzie go slychac jek bede siedzial o 2 w nocy przed nim w łóżku xD

Co do wielkości matrycy, to czy 8,9 cala bardzo przeszkadza? Nie zauważyłem by ktoś na ten rozmiar narzekał :stuck_out_tongue:

Bez sensu jest wybieranie laptopa z tak małym ekranem jeśli będzie się go używało w domu.

Mam laptopa z ekranem 15.4 cala, ale często wyjeżdżam w celach turystycznych z kumplem który niedawno kupił Acera One i zabiera go ze sobą.

Fajna sprawa z tym Acerkiem bo jest mały i wszędzie go wsadzisz, ale do używania w domu :?: na pewno NIE :!:

Tak tylko poco mi notebook? a to jest małe, tanie i faktycznie wszedzie moge go wsadzic ;] a pewnie nie raz bedzie okazja by zabrac go gdzies ze sobą, choćby z RODZICAMI… Ja juz postanowiłem bedzie netbook, a ja was prosze o pomoc w wyborze :slight_smile: (nie czuje ze rymuje ;] )

Ja osobiscie sklanialbym sie ku Lenovo. Szczerze mowiac bylem bliski zakupu (niestety plany sie zmienily i kupilem skuter :stuck_out_tongue: ). Sprawdz dobrze u sprzedawcy ile cells ma TEN konkretny model. Mieszkam w Niemczech i czytalem testy: podaja tutaj 4,9 godziny. Mozliwe ze to modele z 6 cells. Mozna tu je dostac za 299Euro. Druga zaleta Lenovo to wiekszy display. Ja przeszedlem sie do sklepu i obejrzalem sobie z bliska pare roznych netbookow. Niestety ta roznica 8 a 10 cali TO JEST roznica w ergonomii. Tak sie sklada ze mam duze laptopy w domu zarowno Lenovo 300N200 oraz Acera Extensa 2600. Moge tylko potwierdzic ze Lenovo jest lepiej wykonany i ma lepsza klawiature. Z tego co podales to szukasz czegos cukierkowego :wink: (te kolory!) ale ja postawilbym na komfort displaya i mozliwosc dolozenia RAMu. Reszta jest porownywalna. Ewentualne wady odczuwalne niestety podczas uzywania. Idz do sklepu i kaz sobie wlaczyc, pobaw sie tym i nie spiesz sie. Powodzenia :lol:

Sczerze mówiac to w okolicznych sklepach media markt i saturn nie ma w chwili obecnej lenovo ;] Preferuję zakup przez internet ;] Zastanawiałem się jeszcze nad jednym faktem, a mianowicie: w niektórych netbookach pisze ze maja rozdzialke 1024x576 a drugie 1024x600. który to ten panoramiczny? xD Wydaje mi sie ze 1024x600 jest lepszy bo przynajmniej okna uruchamiane w 800x600 beda na calej wysokosci rozciagniete a jakby byl 1024x576 to bym musial dawac 640x480 ;] Lenovo pisze ze jest wlasnie 1024x576 i w tym problem xD. Ogólnie rzecz biorąc netbook ma byc jako zapasowy komputer w przypadku gdy np bede musial cos pilnego zrobic a mlodsze rodzenstwo akurat w tym samym czasie obleguje komputer uzywajac go jako maszynki do grania…

Dodane 05.06.2009 (Pt) 21:17

Jak wyglada mozliwosc dolozenia ramu do acera a lenovo? W lenovo jest max 2gb a w acerze? chyba też 2, czy sie myle?

Acer Aspire ONE występuje z dwoma wielkościami ekranu tzn. 8,9 cala i 10,1 cala.

Poza tym są sprzedawane z różnymi bateriami tzn. od 2200 mAh do 6600 mAh.

Zazwyczaj jest tak że jeśli większa bateria to mniejszy dysk i na odwrót.

Na baterii z trzema celami 4400 mAh Acerek chodzi około 3, max. 3,5 godziny.

Ja bym poszukał Acerka z baterią 6 celową 5200 mAh. chyba że chcesz z baterią 9 celową 6600 mAh na której Acerek chodzi 7,5 - 8 godzin :smiley:

Tak ale jak wezme 10,1cala to za te same cene nie bede mial umts… a nie wiem czy to az tak przeszkadza… btw jak sie na takim sprzecie przeglada strony internetowe? XD

Tak sobie, jak dla mnie to ekran jest za mały, ale jest to laptopek mobilny także coś za coś i dlatego napisałem że do domu NIE :!:

Myślę że jednak zakupie Lenovo s10. Wyswietlacz 10,2cala jest nieporównywalnie lepszy od 8.9. Akurat miałem wypadek i mam zkrecony staw kolanowy i kostke a do tego peknieta kosc strzalkową, wiec teraz netbook by sie przydał… A tu kasy nima… Może za ubezpieczenie coś dostane, niestety dopiero we wrzesniu :frowning:

Dodane 06.06.2009 (So) 21:57

A wlasnie jak wyglada format takiego netbooka. Nie mam przeca CD, system jest preintalowany. Podobn jst tam jakis przycisk od odzyskiwania? Jak to działa? Czy strace kopie systemu jak skasuje all i wgram linucha?

Doradzcie :wink:

Na lapkach bez napędu CD system instalujesz tak samo :slight_smile:

http://www.aspire1.pl/

http://aspire1.pl/forum/viewforum.php?f … 60d4aa6614

A teraz tak: Jaka jest różnica między Lenovo Ideapad s10 a s10s?

Zauwazylem ze w niektórych sklepach i cena rózni sie o ponad 100zł. Czy warto wybrać droższą wersje?

To dlaczego nie zapytałeś się w sklepie o różnicę :?: :razz:

Bo patrzylem w sklepach internetowych … Jak wczesniej napisałem mam noge “w częsciach” wiec dupy z domu ruszyc nie moge…

Dodane 07.06.2009 (N) 19:13

CZyli jaka jest róznica? S10s to nie przypadkiem S10-2? ;] Ale czemu s10s sa tansze, mimo to iz prawdopodobnie są nowsze?