Acer-czytnik kart

Witam.

Jestem nowy na forum i niniejszym chciałbym się przywitać zadając jednocześnie pytanie.

Mam laptop Acera z budowanym czytnikiem kart 5w1.Czytnik ma szerokośc kart SD, a zgodnie z opisem czyta także karty ProDuo. Jak wiadomo jest ona gabarytowo węższa od SD i na moje oko potrzebny jest jakiś adapter żeby jej używać w tym gniazdku. W zestawie nie było żadnego adaptera udałem się więc do jednego ze sklepów z potężnej sieci sprzedającej m.in.sprzęt komputerowy i foto. Tam dwoje sprzedawców na dziale foto zapewniło mnie, że nie ma żadnego adaptera, który umożliwiłby stosowanie kart MS PRO duo w gnieździe SD. Z kolei pan na dziale komput. odesłal mnie do działu foto po adapte.

Czy ktoś używał wszystkich kart na laptopach Acer i jak można czytać w tych czytnikach karty Pro duo?

na twoim miejscu skontaktowałbym się z przedstawicielem serwisu technicznego w polsce firmy acer w celu wyjaśnienia sprawy.

Też posiadam Acera z czytnikiem kart oraz mam telefon z kartą Memory Stick Pro Duo. Jeśli chcę użyć tej karty w tym czytniku to muszę skorzystać z adaptera który otrzymałem z telefonem.

Z tego co pisze na nim to on przerabia na Memory Stick Duo (bez pro).

pcz_07: czy ten adapter jest szerokości zwyklej karty SD?

Czy też może różni się nie szerokością a długością?

Adapter ten jest szerokości karty memory stick pro duo. a ta karta jest troszkę mniejsza od SD.