Acer eRecovery Management nie działa

Witam!

Posiadam na laptopie system Vista Home Premium, laptopa użytkuję już prawie 2 lata. Przyznaję się bez bicia, że nie zrobiłam od razu kopii systemu :frowning: teraz tego bardzo żałuję. Postanowiłam naprawić ten błąd i uruchomiłam aplikacje Acer eRecovery Management, lecz od razu wyskakuje mi komunikat “Empowering Technology is not ready. Please try it later or restart your system”. Próbowałam kilka razy później, jednak nic z tego. Czy da się jeszcze po takim czasie zrobić w ogóle kopie, bardzo proszę o pomoc.

W nowych laptopach i netbookach (nie wiem jak w starszych) nie trzeba płyty działa skrót ALT+F10 podczas uruchomienia, sprawdź czy jak włączysz laptopa i przy wciskaniu ALT+F10 włączy się się program od recovery.

Jeśli nie działa sprawdź w biosie czy masz opcję “D2D Recovery” (piszę z głowy) na “Enable”.

jeśli działa nie ma problemu z płytką.

Zawsze jeśli działa możesz przywrócić system i spróbować wtedy nagrać na płyty.

Witam,

mam pewnien problem dotyczący eRM. mam płyty nagrane 5 lat temu i są juz troche sfatygowane, dlatego chce zrobic ponowne nagranie płyt do przywracania systemu, jednak po włożeniu czystej płyty dvd i wlaczeniu burn disc a nastepnie create factory default disc wyskakuje komunikat “there is not enought working space on your d:drive”

odrazu informuję że alt+F10 nie działa a opcja d2d w biosie jest wlączona.

wie ktoś może dlaczego tak wyskakuje? i jak temu zaradzić?

Nie jestem do końca pewnie ale informuje prawdopodobnie że na dysku D nie masz wystarczającej ilości wolnego miejsca na przygotowanie recovery do nagrania.

Powiedz ile masz miejsca zajętego na D i ile wolnego.

A jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

mam 21GB wolnego na 80GB dysku, i to samo wyskakuje jak chce nagrac same sterownik które zajmuja niecałe 2GB

ale to już coś, postaram sie udostepnic troche miejsca wolnego i zobacze czy się uda, dzieki:)

Dodane 08.02.2012 (Śr) 10:45

i jeszcze jedno pytanie, jak można zwiększyć ilość miejsca na tej ukrytej partycji z teoretycznie systemem na niej? bo może to o to chodzi ze tam nie ma miejsca a nie na moim D. tamta partycja ma niecałe 1gb wolnego a 7gb zajętego.