ACER Extensa 5620z problem z instalacją sieci LAN

Witam :slight_smile:

To mój pierwszy post ale mam problem i mam nadzieje że mi ktoś pomoże , a mianowicie zainstalowałem Windowsa XP na laptopie Acer Extensa 5620Z. Pobrałem sterowniki od laptopa ze strony producenta sterowniki do sieci to:

  • LAN_Broadcom_v10.26.0.0_XP.zip

  • Lan_ASF_Broadcom_v7.1.7_XP.zip

Laptop świeżo po formacie nic innego nie instalowałem tylko te dwa sterowniki nic więcej i co mam dalej robić chcę najpierw ściągnąć sterowniki do sieci żeby sprawdzić czy wszystko działa. Ale nic nie działa jedyny komunikat to że brak lub ograniczona łączność. Sterowników do internetu nie mam bo jest z kablówki Vectra. Konfigurowałem siec w panelu sterowania i nic to nie dało :expressionless:

Proszę o pomoc

Z góry dzieki pozdrawiam :slight_smile:

A w menadżerze urządzeń kartę LANowską pokazuje Ci bez konfliktów i poprawnie zainstalowaną?

Jeżeli są komunikaty tego typu to raczej sieciówka jest ok.

stawiam bardziej że wcześniej był podpięty inny komputer/router i problem jest w adresie MAC albo może modem szwankuje.

pozdrawiam

Wszystko jet dobrze w menadżerze urządzeń tzn. ze jest pomyślnie zainstalowana itp. ale chodzi o to że zainstalowałem sterowniki ze strony acera i jeszcze jakis program (te co podałem wczesniej) i jak wchodze w panel sterowania mam ten program w panelu chciałem w nim coś zmienić tzn poustawiać, i zrobiłem tak że jak wyskakiwał mi komunikat ograniczona łączość to jak w tym programie wpisałem IP tego programu we właściwościach karty sieciowej wpisałem to samo IP i teraz nie mam komunikatu ograniczona łączność tylko teraz mam że połączono ;/ a co dalej to niewiem maske sieci czy cos takiego jeszcze muszę wpisać ale niewiem gdzie to sprawdzić bo we właściwościach akurat tego nie mam i jak włączyłem żeby IP pobierał automatyczie to nic nie pobierał dlatego wpisywałem ręcznie a że jest to stałe IP to wystarczy tylko raz. ;]

co było podłączone do tego modemu przed tym acer-em ?

Też myślę że z kartą sieciową jest wszystko ok :slight_smile: modem raczej nie szwankuje bo mam drugiego laptopa i jak podłącze kabel wszystko działa, jedyny problem jaki teraz jest to myślę ze jest konfiguracja tej karty, ale mogę się mylić bo od kiedy był kupiony ten laptop co mam z nim problem to nigdy nie był właczany ten internet zawsze był iplus na usb i nawet niewiem czy wczesnije wszystko było ok ponieważ nie musiałem sprawdzać a przydał się format bo był poprostu zamulony. I zainstalowałem XP i jak zawsze miałem po formacie na inych komputerach to wkładałem kabel i wszystko działało bez mojej pomocy a w tym przypadku przy tym laptopie pomoc jest mi potrzeba :slight_smile:

Jak wrócę z pracy to jeszcze spróbuje zrobić inną rzecz, z działającego laptopa spisze IP i maskę podsieci (bo chyba tak to sie nazywa) wpisze w ten program i w panelu sterowania w połączneiu sieciowym we właściwościach to samo IP i maske może to pomoże.

Jak narazie wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: pozdrawiam

Dodane 13.09.2010 (Pn) 11:10

Inny laptop, resetowałem modem wyłączałem z zasilania itp. ale to nic nie dało.

Dodane 13.09.2010 (Pn) 22:02

Nie działa ;/ myślę ze trzeba skonfigurować - Lan_ASF_Broadcom_v7.1.7_XP.zip tylko jest problem bo nie wiem jak to się robi ;/ tzn są okienka do wpisywania IP i innych rzeczy ale nie za bardzo się na tym znam może jest jakaś osoba na forum co ma tego laptopa i ma zainstalowaną i skonfigurowaną tą kartę sieciową ? ;] i może pomoże ;] i mam pytanie może ktoś używa karty sieciowej na USB bo w najgorszym wypadku tak trzeba będzie zrobić żeby ją po prostu kupić i dać sobie spokój ale czy to by na pewno działało ?

Z góry dzięki za próbę pomocy kolegą wyżej ;]

Hej,

Skąd wziąłeś ten programik?? Wchodzę na stronę Acer’a i jedyne, co widzę, to sterowniki do sieciówki. Programu nie ma… Ściągałeś go ze strony polskiej czy jakiej??

Spisz z laptopa, na którym działa internet, dane o połączeniu sieciowym - adres IP, maska podsieci, brama domyślna i serwer DNS - wszystkie te dane znajdziesz klikając kolejno: Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> prawy przycisk myszy na aktywnym połączeniu i z menu wybierasz Stan -> zakładka Obsługa -> Szczegóły. Następnie dane te na sztywno przypisujesz do karty sieciowej na drugim laptopie: Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> prawy przycisk myszy na aktywnym połączeniu i z menu wybierasz Właściwości -> Protokół TCP/IP -> Właściwości i zaznaczasz Użyj następującego adresu IP i wpisz wszystkie dane. Tak samo ustaw też serwer DNS. Jeśli połączenie nie dojdzie do skutki, to na 99% wina leży w adresie MAC karty.

:arrow: Jeśli masz możliwość, spróbuj podłączyć wspomniany komputer do innej sieci kablowej - u jakiegoś kolegi, sąsiada.

Jeśli winne jest filtrowanie adresów MAC w sieci lokalnej, to takie rozwiązanie nie da zupełnie nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus