Acer - format Windows XP

Mam laptopa firmy Acer i muszę wszystko sformatować, z tym, że nie wiem jak to zrobić, bo do tej pory miałem styczność tylko z formatem na Win98. Jak po raz pierwszy włączałem laptopa to wyszło mi menu z instalacją Windowsa i nie była mi potrzebna żadna płytka. I teraz właśnie nie wiem co zrobić. Da się tak sformatować,zebym mógł zainstalować Win XP tak jak pierwszy raz czy teraz konieczna już będzie płytkla? Proszę o pomoc :wink:

To jest laptop z fabrycznie zainstalowanym XP?

Przy pirwszym uruchomieniu Windows zainstalowął się zapewne z ukrytej partycji recovery. Sprawdź w programach grupy ACER Powinieneś mieć narzędzie do zrobienia na DVD kopi obrazu z tej partycji. Na wszelki wypadek jakbys ją niechcący skosił. Poza tym czy przy starcie laptopa nie pojawia się przypadkiem napis i skrót klawiszowy do uruchomienia z tej partycji (czyli odzyskiwania systemu z tego obrazu) Recovery ???

Do laptopa nie było płyt Recovery???

Przy pierwszym włączeniu laptopa pokazało mi się od razu menu z instalacją Win XP, więc chyba fabrycznie :wink: nie byłapotrzebna żadna płyta i żadne sterowniki :slight_smile:

Nie, nie miałem do tego żadnej płyty, tylko jakąś z Norton Antyvirus… No i mam Recovery i są dwa rodzaje, Recovery settings i Recovery actions. Przy tym drugim można instalować sterowniki, bo już to robiłem. A pierwszego nie włączałem,podpisane jest jako “create backup files and change passwords”.

Po wybraniu Recovery Settings mam do wyboru: “Backup snapshot image: create a disk image of your system’s current configuration” i “Burn image to disk: create backup disk”.

viewtopic.php?f=7&t=205839

No właśnie moja sytuacja jest taka sama jak w tym linku, z tym że ja mam tylko płytkę z Norton Antyvirus 2006, którą dostałem razem z laptopem :/innej płytki nie mam :frowning: spraewdziłem płytęi to nie jest Recovery, tylko antyvirus sam :frowning:

Acer nie daje żadnych płyt. Musisz je sobie zrobić sam korzystając z narzędzia dostępnego w systemie operacyjnym

No właśnie jużto robię :)45 min się przegrywa :open_mouth: jak już przegram to jak sformatować?

Proces trwa ok. 3 godzin, gdyż moduł tworzenia płyt recovery weryfikuje potem poprawność stworzonych płyt. Co do formatowania - Recovery przywraca ustawienia fabryczne, więc nie ma potrzeby niczego formatować. Wszystkim zajmie się automatycznie moduł przywracania

NO tak, płytkę już mam, prawie 50 minut się przegrywała. I teraz nie wiem co zrobić. Jak sformatować? Włożyć płytkę i zrestartować kompa i wtedy mi się z płytki uruchomi?

Recovery uruchamiasz albo z dysku albo z płytek. Masz to opisane w instrukcji obsługi