Acer Iconia Tab A500 - parę pytań na temat tego tabletu

Witam wszystkich, myślę o zakupie tabletu Acer Iconia Tab A500, przeczytałem o nim recenzję w dziale LAB i zachwycił mnie. Nigdy nie miałem styczności z tabletem, zatem moje pytania to.

  1. Tablet ma swój system, ten powyżej ma Android, ponoć można wgrać Windowsa. Ok, a jeśli się go zainstaluje, to nie będzie problemów? Np. problemów z instalowaniem aplikacji pod Windowsa (gier i programów), czy Windows będzie działał tak dobrze jak na PC? Będzie można wgrywać to wszystko pod Windowsa jakby był na PC? Oczywiście biorąc pod uwagę specyfikację tabletu.

  2. Tablet posiada 64 GB pamięci, no wolałbym mieć więcej, czy jest jakiś sposób, aby zwiększyć mu pamięć chociaż do 150 GB? Mam na myśli sposób jakiś wkomponowany w tablet, a nie np. kupno zewnętrznego dysku i podłączanie go do tabletu.

  3. Skoro ma USB, to rozumiem, że myszka zadziała. Ale upewnię się. Czy jak podłączę myszkę, to będę mógł kierować normalnie myszką, kursorem zamiast ekranem dotykowym? Dla mnie ekran dotykowy nie stanowi problemu, ale tak o interesuje mnie to pytanie ;).

  4. W punkcie 3 wspomniałem o myszce, a co z klawiaturę na USB, będzie spoko działać?

  5. Większość laptopów lepiej nie trzymać długo tak całkiem płasko na ziemi, bo wtedy zakrywane są te wyloty powietrza. A jak jest z tym tabletem w tym przypadku?

ad.1 Nie słyszałem / czytałem by ktoś się chwalił udaną zmianą systemu operacyjnego w tablecie Acera (ot - choćby dlatego że nie bardzo można wybrać sobie sekwencję startową). Biorąc pod uwagę specyfikację tabletu - to z problemami należy się jak najbardziej liczyć, tym bardziej że Windows nie jest najszczęśliwszym systemem do obsługi tego typu urządzeń.

ad.2 Pewnie - możesz kupić sobie większy dysk SSD, ale jego montaż to już sprawa problematyczna (choć oczywiście - skoro to cacko ktoś złożył - da się je jakoś rozebrać …), zaś zakup 150 GB karty SD - to pieśń odległej przyszłości …

ad.3 Działa (przynajmniej w W500, bo czy Android zna takie urządzenie wejściowe - odpowiedzieć nie potrafię).

ad.4 Tak - powinna spoko działać.

ad.5 Jakbyś się wczytał w opis i przejrzał obrazki, to byś wiedział, że ten sprzęt nie ma czegoś takiego jak “wyloty powietrza”.

Nie da się zainstalować Windowsa - nie ta architektura procesora.

Więcej wiadomości znajdziesz tu:

http://forum.android.com.pl/f348/

  1. procesor nie obsłuży Windows 7 ani innego. No może Windows 8

  2. pamięci się nie da rozszerzyć, no chyba że kartą pamięci albo dyskiem USB (to nie komputer, to tablet nie można tu zmienić dysku)

    1. mysz i klawiatura od Androida 3.1

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, tyle mi wystarczy. Jakby co to będę pytał na forum, które podał dark_jedi.