Acer - Jak to jest z laptopami owej firmy?

Witam,

Z racji, że już całe wieki nie miałem pod ręką produktu owej firmy pytam was użytkowników jak to z nimi teraz jest? Czy jakość się poprawiła? Czy serwis w Czechach naprawdę wywrócił jakość obsługi do góry nogami? Czy można już bezpiecznie interesować się produktami typu Amilo ?

Jeśli chodzi o Acera mam już od czterech lat laptopa Extense 5220 i przez ten czas działa bardzo dobrze wiadomo że dołożyłem ramu i zmieniłem dysk bo potrzebowałem większy ale to nie wynikało z jakiś wad czy usterek, a dość niedawno nabyłem też netbooka Aspire One i także nie mam powodów do narzekania.

Ja zawsze polecałem tego producenta ponieważ dużo moich znajomych ma laptopy tej firmy i nie narzekają.

PS Jeśli dobrze pamiętam nie ma Acera Amilo, lecz mogę się mylić oczywiście.

Pozdrawiam

Hej,

Tak, jakość i niezawodność produktów od kilku lat idzie cały czas w górę. Sam używam już kolejnego Acer’ka - tego co w podpisie - i po ponad dwóch latach bardzo intensywnego użytkowania działa bez żadnych problemów. Zresztą w rodzinie sporo Acer’ków i tylko z jednym był problem - modelem opartym o AMD Turion’a. Ale to były czasy, gdy Acer robił jeszcze sprzęty bardzo słabej jakości…

Nie mam bladego pojęcia. Na razie nie musiałem żadnego z Acerów serwisować, więc ciężko stwierdzić… :slight_smile:

Amilo? Przecież to marka komputerów Fujitsu. Może chodziło o Aspire? :stuck_out_tongue: Jeśli tak, to jak najbardziej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystkie 3 znane mi przypadki notebooków od Acera żyją od 3 lat po dziś dzień i nie mają większych problemów (poza dołożeniem RAM), natomiast jeden z 2 produktów z serii Amilo zakończył żywot jakieś 3 miesiące temu w wieku ok 3,5 roku.

Ja mam właśnie Aspire i od ponad roku sprawuje się bardzo dobrze.

Uważam, że spokojnie możesz się nimi interesować.

Mój aspire śmiga od czterech lat! Dobry stosunek jakości do ceny… Przynajmniej kiedyś tak było :slight_smile:

Hej,

I nadal tak jest. :slight_smile: Nadal jest to średnia półka, ale dzięki temu modele identyczne konfiguracyjnie są o kilkaset złotych tańsze od modeli z wyższych półek.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli raczej nie powinienem się bać rozpadnięcia Acera po kilku latach użytkowania, jeśli owego kupię?

Hej,

Wszystko zależy od tego, do czego będziesz używał komputera - jeśli do wbijania gwoździ w ścianę, to i po tygodniu może się rozpaść. A tak całkiem serio to posiadam także Acer’ka Aspire 3690 - ma już 4 lata i działa bez zarzutu. Przez ponad 2 lata był wykorzystywany przeze mnie dość mocno, później dostał większe luzy - ale to tylko dlatego, że potrzebowałem już wydajniejszej maszyny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus:

Dzięki:D mógłbyś jeszcze zajrzeć do działu "Chcesz kupić laptopa? Koniecznie zajrzyj tutaj ", tam na 55 stronie jest mój post dotyczący właśnie Acera i MSI:) może pomógłbyś mi w wyborze:)

Hej,

Zaraz zerknę… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki wielkie:)