Acer plusy i minusy


(system) #1

Witam! Chciał bym się dowiedzieć jakie są plusy oraz minusy laptopów firmy acer? Tam też wymieniali baterie? bo już nie pamiętam. Jak chodzi na tych notebookach Vista? Pozdrawiam


(system) #2

ale jaki konkretnie model ci chodzi ? czy vista będzie chodziła czy nie to nikt ci nie powie musisz napisać o jakie modele ci chodzi


(system) #3

hmmm... powiedzmy, że o ten: http://allegro.pl/item221207733_acer_tm ... fv_gw.html


#4

Plusy:

Cena.

Minusy:

Awaryjność.

Brak serwisu w Polsce


(system) #5

vista będzie hulać na tym sprzęcie ale sobie nie pograsz już

nawet fajny jest

one są robione tanimi chińskimi rzeczami dlatego są tańsze od asusa hp czy ibm'a ale acer'y są w porządku ale wykonanie jest najtańsze więc trzeba na nie uwarzać


(system) #6

co do gier to ja nie chce grać bo wcale gry mnie jakoś nie kręcą. Najbardziej to do internetu (skype, gg, firefox itp) do różnych innych programow. i do szkoly (pakiet office) Uważać na niego co to znaczy? No to Twoim zdaniem jaka jest najlepsza firma, która robi Laptopy? W Acer była afera z bateriami?


(Remek Dobrowolski) #7

Afera z bateriami tyczyła się baterii wyprodukowanych przez koncern Sony. Były one powszechnie montowane w notebookach Dell-a, a także w iBook-ach. Nie jest mi nic wiadomo o stosowaniu ich w produktach firmy Acer.

A tak z innej beczki: o firmie Acer krążą bardzo niepochlebne opinie, z których większość opiera się na tym, że "ktoś coś słyszał...". Najczęściej osoby wypowiadające się w tym tonie miały do czynienia z notebookami tej marki tylko przez okno przeglądarki internetowej. Od 3 lat jestem użytkownikiem laptopów Acera i nic złego o nich powiedzieć nie mogę. Ktoś zaraz powie, że wyjątek potwierdza regułę. Pozdrawiam.


(fiesta) #8

Toshiba, Dell, IBM

8)


(system) #9

Mi osobiście bardzo się podobają laptopy acer'a wygląd mają ładny (co mało ważne) oraz konfiguracje (ram, procesor itp.) moim zdaniem dobrą. No i można powiedzieć, że są tanie jak na takie komputery. A więc jak będę wybierał to zostaje przy Acer'ze. Pozdrawiam


(Homik1983) #10

Moje wrażenia z dość długiej pracy na laptopaach Acera:

Acer TravelMate:

PLUSY: cena, OSD dla guzików funkcyjnych, dość dobra matryca LCD.

MINUSY: toporny kształt, cienki plastik, wadliwa nagrywarka DVD-RW (raz działa poprawnie, raz nie i można wypalać tylko płyty CD prędkością 10x, częste błędy kalibracji mocy lasera), słabe zawiasy pokrywy wyświetlacza (pęka plastik), obudowa bardzo podatna na wszelkie rysy, strasznie się grzeje - szczególnie podczas pracy czuć to przy dotykaniu klawiatury i touchpada, które są dosłownie gorące. Laptop kilkakrotnie oddawany na serwis - jak jeszcze był ten serwis w Polsce - nic nie naprawiono, niby coś nam na płycie głównej przelutowali i miał się nie grzać ale dalej to samo, wymiany wadliwych zawiasów się nie doczekałem chociaż wada ta była zgłaszana przy każdorazowej wysyłce sprzętu na serwis i potwierdzona przez pracowników Acer'a jako "wada fabryczna tych modeli". Obecnie najbliższy serwis jest chyba w Czechach, serwis ten jest o niebo lepszy od tego dawnego w Polce, jednak są spore poślizgi jeśli chodzi o dopuszczalny czas naprawy.

Acer Aspire:

PLUSY: jakość zawiasów klapy wyświetlacza o niebo lepsza od tych w TravelMate, lepszy kształt, wygodniejszy w przenoszeniu (być może dlatego, że mniejszy model od powyższego TravelMate). Wszytko w laptopie działa bez problemowo tylko po tygodniu od zakupu i leżenia na biurku wystąpił jeden martwy piksel - troszkę za szybko jak na pracę w tak dogodnych warunkach. Plastik, z którego wykonano obudowę o wiele lepszy niż w przypadku modelu TravelMate. To samo tyczy się lakieru = powierzchnia już nie jest tak podatna na zarysowania.

MINUSY: żadnych większych nie zauważyłem.


#11

Ja mogę powiedzieć że miałem do czynienia z notebookami tej firmy. Pracuję w sklepie gdzie sprzedajemy sporo notebooków i wiem też ile z nich wraca później do serwisu i powiem Ci że Acer zajmuje niechlubne pierwsze miejsce. A to że Ty trafiłeś na egzemplarz z którym nie masz problemów, cóż, nikt nie powiedział że psują się wszystkie i to wcale nie jest wyjątek potwierdzający regułę.


(Philips Piotr) #12

na 10 klientów co kupi acera 5 wraca z lapem do serwisu.


(Destructor16) #13

Ostatnio zmieniałem koledze system z Visty na XP. Zauważyłem, że nie ma jeszcze wszystkich sterowników do XP na jego model laptopa. To się najbardziej naprzykrzało, ale tak poza tym to kumpel jest zadowolony z zakupu.


(Pcz 07) #14

A ja właśnie chce kupić Acera...


(Destructor16) #15

Polecam Toshibe :wink: