ACER Po uderzeniu w klawiaturę Windows się nie uruchamia


(wiedźma) #1

Witajcie :slight_smile:

 

Znajomy podrzucił mi lapka (ACER Aspire 5315). Jego (niemal) dorosły synalek rąbnął pięścią w biedną klawiaturę (w okolicach prawy ALT - prawy SHIFT). I teraz problem jest następujący:  BIOS widzi dysk twardy - Hitachi HTS542512K9SA00 ale Windows 7 juz nie startuje. Wszelakie próby z menu - sprawdz pliki, sprawdz dysk, uruchom w trybie awaryjnym, z oknem komend, bez okien, z drzwiami, oknami i wogóle cokolwiek związanego z Windowsem powoduje restart kompa. Próba znalezienia błędów w w/w menu wykazuje, że... windows nie ma ani jednego pliku.

 

 

Czy dobrze myślę, ze nie obejdzie się bez rozkręcania i podłączenia tego dysku do mojego kompa i sprawdzenia czy działa? Ewentualnie muszę spróbować jakoś odzyskać dane, ponieważ są na tym komputerze bardzo ważne dokumenty.

 

Proszę o poradę i dziękuję z góry :slight_smile:

 

PS. Ach, czasami podczas uruchamiania wyskakuje mi    /noexecute=optin

 

Help :slight_smile:


(S3BA_) #2

Czyli walnął w okolicach dysku, odkręć klapkę, wyjmij dysk i sprawdz sobie go dokładnie na kompie.


(Tabexger) #3

Ściągnij sobie program Recuva. B.Dobry do odzyskiwania danych z dysków.


(wiedźma) #4

dziękuję :slight_smile: Faktycznie dysk ma wgniecenie, spróbuję jutro podłączyć do swojego kompa (muszę kieszeń najpierw kupić). Zobaczymy, czy inne kwiatki nie wyjdą.  Zatem proszę o nie zamykanie jeszcze tematu :slight_smile:


(JNJN) #5

Podłącz go bezpośrednio do stacjonarki jak zwykły dysk sata.


(wiedźma) #6

Przepraszam, ze tak na raty piszę, ale zupełnie nie daję sobie rady z dyskiem. Mój komp widzi na nim 2 partycje - systemową - i jest git i drugą - z danymi ale tam już tylk 0 bajtów. Recuva nie dał rady, wszystko stoi w miejscu - 24h  działał. Czy myślicie, ze mozna zrobić quick format a potem deep scan zrobić?


(Aciwurra 69) #7

Bo to program do sprawnych dysków bez badów, mało tego, to na dysku muszą być partycje. Niestety kolejny raz przez durne porady pogarsza się czyjaś sytuacja z dyskiem, a być może traci bezpowrotnie dane lub ich część. 

 

W przypadku uszkodzonych nośników należy wykonać kopie posektorową na inny dysk.  Do tego potrzebny jest program który pomija uszkodzone sektory np DMDE, a następnie z niej odzyskiwać. Google nie gryzie i sam byś znalazł potrzebne informację. A tak to tylko pogorszyłeś sytuację stosując się do pierwszej lepszej głupiej porady. 


(wiedźma) #8

Wiem, że Google nie gryzie, ale nie do końca wiedziałam czego szukać, cały czas się uczę :slight_smile: Szukałam “odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku”. W każdym razie bardzo dziękuję za poradę, śpieszę się zastosować do niej, może uda mi się rozwiązać ten problem.

Jestem tylko amatorką :wink:


(Aciwurra 69) #9

Uszkodzony dysk to nie jest takie hop siup. Oczywiście to zależy od stopnia uszkodzenia.  Powiem tylko, że w niektórych przypadkach taka kopia robi się nawet kilka tygodni. Ale dane w większości odzyskane. Sporo na ten temat masz na elektrodzie. 


(wiedźma) #10

Dziękuję za ukierunkowanie moich działań i poszukiwań, z resztą dam radę. Najgorsze jest niedoinformowanie - ale w końcu całe życie się uczy, prawda? :) 


(Aciwurra 69) #11

Tak Koleżanko :slight_smile: prawda. Ale w przypadku ważnych danych nie możemy uczyć się na własnych błędach. 


(wiedźma) #12

Dlatego pytam, szukam zanim coś zrobię permanentnego :slight_smile: właśnie robię kopię sektorów i będzie dłubanina. Dziękuję, ze nauczyłeś mnie czegoś nowego :slight_smile:


(Aciwurra 69) #13

Dłubanina może i będzie, ale przynajmniej na sprawnym nośniku. Za to uruchamianie programów do odzyskiwania na uszkodzonym nośniku może powodować tylko jego dalszą degradacje i w konsekwencji nic nie odzyskamy. 

 

Za to kopia posektorowa robi się tylko raz i jest większa szansa na jej wykonanie. Oczywiście tam gdzie sektory już są uszkodzone to nic na to się nie poradzi. Dane też będą uszkodzone w mniejszym lub większym stopniu. 


(wiedźma) #14

Chodzi tylko o dokumenty i oczywiście prawdopodobnie zdjęcia, programy to najmniejszy problem. Dodatkowo cieszy mnie, ze dzięki DMDE mogę robić kilka razy kopię dysku, więc jeśli popełnię jakiś błąd - nie zniszczę dysku tylko plik będzie niekompletny. Czyli idealne narzędzie dla takich jak ja. 


(Aciwurra 69) #15

DMDE to bardzo dobry program o dużych możliwościach. Może nie jest najprostszy w obsłudze, ale po zapoznaniu nie ma tragedii.


(wiedźma) #16

Czy istmieje jakis program do odzyskiwania danych z obrazu dysku utworzonego przez DMDE? Za kazdym razem gdy probuje robic to DMDE wyskakuje, ze nie moze odzyskac wiecej niz 4000 plikow naraz…


(S3BA_) #17

zrób klon po sektorach w dmde na inny dysk i wtedy może zobaczy partycje a jak nie to pomożesz sobie wtedy testdiskiem.

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.odzyskac.dane.za.darmo.Poradnik.i.test.osmiu.aplikacji,117