Ach te trojany...;]

(Baniajr) #1

Otoz sprawa wyglada nastepujace:

Mam dysk zawalony trojanami itp. Przeskanowalem dysk Ad-Awarem i wykrylo mi sporo objektow i moje pytanei brzmi: Czy moge to wszystko wyrzucic bez zamartwiania sie ze skasowalem jakies wazne pliki?...czy tez musze uwazac na niektore rejestry lub cos innego?...

(Wolin) #2

Ja bym proponował http://skaner.mks.com.pl/

Dobrze się sprawuje i usuwa u mnie wszystkie trojany

(Baniajr) #3

hM...sprobuje jednak nurtuje mnie pytanie czy po sprawdzeniu dowolnym programem moge to wszystko wyciepnac...?!

(Qbek50) #4

wszystko z dymem puść 8) jeszcze ani razu mi Ad-Aware nie usunął czegoś ważnego :smiley:

(Baniajr) #5

hM...ja slyszalem ze moze tak usunac jakies wazne wpisy w rejestrze wiec sie chcem na 100% upewnic...

(Musg) #6

na sto procent mozesz te wpisy usunac, a jesli nie masz pewnosci to wrzuc je do kwarantanny. :slight_smile:

(Slafur) #7

To możliwe że Ad-Aware usuwa jakieś ważne wpisy w rejestrze, ale tylko te które są zmodyfikowane przez trojana - więc problemy powinny się ujawnić dużo wcześniej. chociaz jest to mało prawdopodobne aby modyfikowały ważne wpisy w rejestrze poniewaz ich głowną cechą jest "bycie niezauważonym", a wywołanie problemów przez modyfikację rejestru nie leży w ich naturze.

Jeżeli już wygrasz walkę z trojanami - dla pewności zrób kopię zapasową rejestru - jeżeli obawiasz się o jakies ważne wpisy.

Ponadto polecam ci programik Active Ports (1.4) - bardzo ciekawy program pokazuje jakie porty są aktywne i jaki program przez nie wysyła. Najlepsze jest to że pokazuje ścieżkę do tego programu, a więc możesz je bez problemu usunąć - jeżeli wzbudzają twoje podejrzenia.

(Chees) #8

Wiekszosc antywirusow wykrywa zarazone sciezki wiec je usuwaj. Wszytsko myt :wink:

(Damian) #9

I jeśłi używasz darmowej wersji FlashGeta,to jego może również usunąć.

(Baniajr) #10

hM...i zonk przeskanowalem dysk tym ad awarem skasowalem wszystko pozniej sciagnalem programik hijack bo chcialem usunac ta wyskakujaca strone startowa uwuawm ja ale i tak dalej wyskakuje...ponadto jeszcze przelecialem dysk spybotem - Search & Destroy ale on juz nic nie wykryl....i czuje sie teraz lekko zyty...kumpel mowil zeby przeinsalowac przegladrke ale to chyba nic nie da:/...help mi sambady;]

(Duch) #11

zrób jak inni i podziel się swoim logiem z HiJacka z nami :slight_smile:

wklej go do działu "Bezpieczeństwo..." i tam ci sprawdzą i powiedzą co usunąć :smiley:

(Kuz5) #12

Spróbuj w trybie awaryjnym.

Popieram zobaczymy czy nie masz jakiegoś syfu.

(Baniajr) #13

hM...wrzucilem swojego loga do bezpieczenstwa http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

(Lolyt Xd) #14

A co do tego usuwania plików przez Ad-aware, mi usunął coś ważnego i pokazywało mi się okienko przy uruchomieniu wina że brak jest jakiegoś pliku. Nie miałem zaznaczonej opcji, żeby wykonywało kopie zapasowe plików które usuwa, i pomogło tylko przeinstalowanie wina :confused: czyli format :frowning: (tam musiało być u mnie)