Ach te trojany...;]

Otoz sprawa wyglada nastepujace:

Mam dysk zawalony trojanami itp. Przeskanowalem dysk Ad-Awarem i wykrylo mi sporo objektow i moje pytanei brzmi: Czy moge to wszystko wyrzucic bez zamartwiania sie ze skasowalem jakies wazne pliki?..czy tez musze uwazac na niektore rejestry lub cos innego?..

Ja bym proponował http://skaner.mks.com.pl/

Dobrze się sprawuje i usuwa u mnie wszystkie trojany

hM…sprobuje jednak nurtuje mnie pytanie czy po sprawdzeniu dowolnym programem moge to wszystko wyciepnac…?!

wszystko z dymem puść 8) jeszcze ani razu mi Ad-Aware nie usunął czegoś ważnego :smiley:

hM…ja slyszalem ze moze tak usunac jakies wazne wpisy w rejestrze wiec sie chcem na 100% upewnic…

na sto procent mozesz te wpisy usunac, a jesli nie masz pewnosci to wrzuc je do kwarantanny. :slight_smile:

To możliwe że Ad-Aware usuwa jakieś ważne wpisy w rejestrze, ale tylko te które są zmodyfikowane przez trojana - więc problemy powinny się ujawnić dużo wcześniej. chociaz jest to mało prawdopodobne aby modyfikowały ważne wpisy w rejestrze poniewaz ich głowną cechą jest “bycie niezauważonym”, a wywołanie problemów przez modyfikację rejestru nie leży w ich naturze.

Jeżeli już wygrasz walkę z trojanami - dla pewności zrób kopię zapasową rejestru - jeżeli obawiasz się o jakies ważne wpisy.

Ponadto polecam ci programik Active Ports (1.4) - bardzo ciekawy program pokazuje jakie porty są aktywne i jaki program przez nie wysyła. Najlepsze jest to że pokazuje ścieżkę do tego programu, a więc możesz je bez problemu usunąć - jeżeli wzbudzają twoje podejrzenia.

Wiekszosc antywirusow wykrywa zarazone sciezki wiec je usuwaj. Wszytsko myt :wink:

I jeśłi używasz darmowej wersji FlashGeta,to jego może również usunąć.

hM…i zonk przeskanowalem dysk tym ad awarem skasowalem wszystko pozniej sciagnalem programik hijack bo chcialem usunac ta wyskakujaca strone startowa uwuawm ja ale i tak dalej wyskakuje…ponadto jeszcze przelecialem dysk spybotem - Search & Destroy ale on juz nic nie wykryl…i czuje sie teraz lekko zyty…kumpel mowil zeby przeinsalowac przegladrke ale to chyba nic nie da:/…help mi sambady;]

zrób jak inni i podziel się swoim logiem z HiJacka z nami :slight_smile:

wklej go do działu “Bezpieczeństwo…” i tam ci sprawdzą i powiedzą co usunąć :smiley:

Spróbuj w trybie awaryjnym.

Popieram zobaczymy czy nie masz jakiegoś syfu.

hM…wrzucilem swojego loga do bezpieczenstwa http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

A co do tego usuwania plików przez Ad-aware, mi usunął coś ważnego i pokazywało mi się okienko przy uruchomieniu wina że brak jest jakiegoś pliku. Nie miałem zaznaczonej opcji, żeby wykonywało kopie zapasowe plików które usuwa, i pomogło tylko przeinstalowanie wina :confused: czyli format :frowning: (tam musiało być u mnie)