Acronis nie widzi dysku sata

(ewjp) #1

Mam problem z acronisem true image 11 otóż mam zrobiony obraz partycji i posiadam płytę ratunkową utworzoną tym programem, problem polega na tym iż w momencie gdy chcę przywrócić partycje z tej płyty program nie widzi moich dysków sata w biosie nie mam opcji przełączenia na ata . jak rozwiązać ten problem lub ewentualnie jakiś inny program do robienia obrazów partycji z obsługą sata.

(Anna Wegrzynowska) #2

polecam Norton Ghost

(Onlinemaster) #3

Acronis 11 widzi dyski SATA, w końcu zrobiłeś ten obraz nim i go na tym dysku zapisałeś... , jeśli obraz który zrobiłeś ulokowany jest na innym dysku twardym to jeśli odpaliłeś Acronisa w trybie pełnej wersji powinien ten dysk razem z jego partycjami i tym obrazem być widoczny, sprawa ma sie odwrotnie, jeśli uruchomiłeś w wersji niepełnej bez dodatkowych sterowników

(ewjp) #4

może trzeba instalować acronisa w full wersji a ja instalowałem standardowo i dopiero zrobić płyte ratunkowa.

-- Dodane 27.01.2009 (Wt) 8:07 --

obraz robiłem z pozycji windows

(Onlinemaster) #5

Jeśli zainstalowałeś Acronisa w wersji demo to raczej wyświetlony został by monit o upłynięciu terminu wersji próbnej, ogólnie płytę startową powinieneś zrobić pełną wersją Acronisa, czyli powinieneś go kupić :wink: napisz więcej na jakim dysku masz zapisany obraz tej partycji (może to zewnętrzny pod USB itp...), jak po kolei wykonujesz czynności bo może robisz coś nie tak...

(ewjp) #6

mam partycje C D E obraz partycji c mam zapisany na e po uruchomieniu acronisa zpłyty wybieram pozycje pełna wersja z sterownikami i otwieram pozycje przywróć obraz wtedy następuje wyszukanie dysków i pokazuje się napis że żadnych dysków nie odnaleziono. pozdrawiam

(jan1) #7

Co prawda używam ten program z pozycji partycji acronis secure zone ale zawsze należy wskazać mu ścieżkę położenia obrazu.

(Onlinemaster) #8

Spróbuj użyć innej wersji Acronisa, mi dysk SATA widzi nawet stara wersja 9.0 tak że najprawdopodobniej coś z twoim Acronisem jest nie tak.