Acronis True Image Home 2012 czy warto kupować?

Witam,

Poszukuję dobrego programu do tworzenia kopi zapasowych. Kilka osób poleciło mi Acronisa True Image Home 2011, właśnie nie 2012 tylko 2011. Podobno najnowsza wersja to tylko zmiana interfejsu i stwarza więcej problemów, poza tym wersja 2011 jest tańsza.

Co o tym sądzicie. Faktycznie nie warto inwestować w wersję 2012 ?

A może lepiej wybrać inny program ?

Powiedz nam najpierw, jakie są twoje oczekiwania od produktu do tworzenia kopii zapasowych. Wypisz w podpunktach, co chcesz osiągnąć itp. Wtedy Ci ktoś na pewno podpowie, a może zaleci jakiś inny produkt.

  1. Tworzenie kopii całego dysku twardego

  2. Tworzeni kopii tylko partycji systemowej

  3. Tworzenie okresowe kopii całego dysku, partycji, wybranych plików i kasowanie najstarszej kopii co jakiś czas

  4. Możliwość przywrócenia kopii gdy system padnie całkowicie (dysk ratujący)

  5. Możliwość dodania i użycia specjalnego bootowalnego ekranu przywracania przed uruchomieniem systemu zamiast dysku ratującego.

I to chyba tyle, jak coś sobie przypomnę to napisze

Wypróbuj EaseUS to do backup posiada wszystkie wymienione przez Ciebie funkcje. Do tego darmowy, a działa całkiem nieźle. Sam przerzuciłem się na niego z ATIH2010.

Ja również polecam Ci EASEUS Todo backup.Ma wszystko czego ty potrzebujesz i jest w pełni darmowy.Od siebie dodam, że wygrałem w pewnym konkursie internetowym licencję na wersję Workstation tego programu.Jest to jedna z płatnych edycji tego programu.Od wersji bezpłatnej różni się tym, że potrafi robić snapshoty dysku (takie jak robi Comodo Time Machine, i parę innych podobnych programów) i różni się od bezpłatnej wersji też tym, że robi płytkę ratunkową z WinPE a nie z linuxem, i program uruchomiony z płyty na WinPe jest bardzo zbliżony funkcjonalnie do programu uruchomionego na Windows i ma ponadto kilka narzędzi przydatnych podczas pracy na WinPe.W wersji darmowej też da się zrobić płytkę z WinPe, ale do tego trzeba mieć wgrany Windows AIK.

Ok, dzięki, przetestuje tego easeusa :stuck_out_tongue:

Powiedzcie mnie jeszcze coś. Jak zainstalowałem Acronisa 2012 trial to zrobiłem sobie backupa całego nowo wgranego systemu (żeby się nie bawić na przyszłość z aktywacjami, instalacjami i takimi duperelami). Skoro wywalę tego Acronisa to jak mogę w przyszłości w razie potrzeby użyć tą kopię zapasową ?

ZZrób sobie płytkę ratunkową z Acronisa, kopię którą zrobiłeś zachowaj w bezpiecznym miejscu żeby się nie skasowała, następnie usuń Acronisa i zainstaluj Easeusa i możesz testować.W razie jak będziesz chciał przywrócić kopię zrobioną Acronisem, to wystartuj płytkę z Acronisa, i wskaż kopię którą chcesz przywrócić, i już.

Jak chcesz wywalić tego Acronisa to uważaj. Ja tak usunąłem to przy następnym uruchomianiu systemu nie uruchomił sie i pomogło dopiero ostatnia dobra konfiguracja. Dopiero później w necie dowiedziałem sie że trzeba odinstalowywać programem. Daje linka ale sprawdź bo program odinstalowywujący musi sie zgadzać do wersji programu i jest chyba instrukcja to najwyżej przetłumacz w google chyba że samo sie przetłumaczy

http://translate.google.pl/translate?hl … md%3Dimvns

Ci którzy używają Revoo Uninstallerów albo podobnych mają właśnie takie problemy, a ci którzy usuwają programy normalnie, takich problemów nie mają.

Kuba3351 w dużym stopniu można sie z Tobą zgodzić. Mi po którymś razie podejrzewam że ccleaner usunął pozostałości i dlatego tak sie stało. Napewno Acronis mocno ingeruje się z systemem i zamienia skojarzenia pod siebie. I po usunięciu przez panel dodaj i usuń programy a potem jakiś program czyszczący usuwający pozostałości po danym programie .Nie żeby była wina programu czyszczącego bo po to one są aby pozostałości usunąć. Tylko program Acronis w tym przypadku zamieniająćy skojarzenia z ważnymi plikami systemowymi co stanowi zagrożenie jeśli sie usunie taki program. I do użytkownika należy wybór czy usunie standardowo narażając sie prędzej czy później na niebezpieczeństwo. Dlatego jest program uninstal acronis i instrukcja podany link we wcześnieszym poście aby tak zrobić i było bezpieczne na przyszłość.

Ale z EASEUSem nie zauważono takich problemów.

Z Acronisem trzeba uważać, tak jak hirem napisał pozostawia niebezpieczne wpisy w rejestrze które mogą powodować BSODy. Więcej można poczytać tutaj:

http://www.wilderssecurity.com/showthre … 2&t=316447

Bardzo się zraziłem to tego programu.

Dwukrotnie się zawiesił podczas odtwarzania kopii systemu co nie dosyć że uniemożliwiło to odzyskanie systemu to jeszcze uszkodziło podział na partycje co poskutkowało utratą wszystkich ważnych danych.

Nie czekałem więc na trzeci raz i od tego czasu stosuję Norton Ghost.

Testowałem Easus do zwykłych kopii systemu i mi wystarczał w zupełności.

Ze swojej strony mogę dodać, że testowałem kilka niby darmowych programów do robienia kopii zapasowych, które miały też swoje wersje płatne. I w każdym przypadku był problem z ograniczeniami często nie można było zrobić płyty bootującej w darmowej wersji (moim zdaniem to jest priorytet jeśli chodzi o takie programy). Ktoś tu wspominał o Nortonie ma fajną płytkę bootującą niestety z tego co się dogrzebałem w opcjach(mogę się mylić i jeśli tak jest to niech mnie ktoś poprawi) nie dało się z niej zrobić klona partycji a jedynie można było odzyskać już istniejącą kopię. To mnie zniechęciło do NG. Zależało mi, na takiej funkcji żeby móc sklonować i odzyskać partycje systemową bez udziału systemu operacyjnego używając tylko i wyłącznie płyty. To czego szukałem znalazłem dopiero w programie Clonezilla http://clonezilla.org/ jest prosty w obsłudze, nie mam zbędnych opcji, pracuje błyskawicznie. Z tym, że nie spełnia wszystkich Twoich wymagań. Zanim kupisz jakiś program sprawdź koniecznie funkcjonalność płyty bootującej bo w razie awarii systemu to często jedyny ratunek :slight_smile:

EASEUS Todo backup umożliwia klonowanie partycji z poziomu płyty ratunkowej, również w wersji darmowej.

Super :slight_smile: dzięki za info. A Linuksy (znaczy inne formaty niż NTFS i FAT32) też można klonować bez problemu?

Nie wiem bo nie próbowałem.