Acronis True Image

Mam ten progam pełna wersja z PC World Komputer (20 lat). Zrobiłem obraz Windowsa XP. I pytanie: Czy jak padnie komputer, Windows i nastapi wymiana jakiegoś podzespołu np: płyta głowna, dysk twardy na inny model to da się przywrocić obraz Windy? Jeśli nie to jaki program tak potrafi??

Tak da się - ale musisz mieć ten obraz :wink:

A jak to sie ma np do chipsetu. Bo kiedyś wymieniłem płyte głowną z Via na nForce i XP się już nie podniósł. A mam zainstalowane sterowniki do MOBO do nForca. I jak ma się to do via- nforce, nforce2 - nforce 4, i też ATA do SATA2. Czy będą problemy??

Mam również pytanie do tego tematu: Mam zainstalowane na kompie 2 dyski twarde, obraz systemu (Acronisem) mam zaistalowany na dysku nr 2. Mam również utworzoną płytę bootowalną. Jaka jest kolejność postępowania w razie całkowitego “zwalenia się” systemu? Myślę, że innych użytkowników również to zainteresuje! Proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam! !!

jurbab :oops:

Bootujesz komputer z utworzonej płyty. Pojawia się menu, z którego wybierasz przywracanie obrazu, czekasz aż program zostanie załadowany do pamięci i wskazujesz obraz z drugiego dysku.

Wielkie dzięki za odpowiedź !!

Ps.

Myślę, że postępowanie w przypadku nagranego obrazu systemu na płycie CD jest analogiczne.

Jeszcze raz dzięki za pomoc! !!

Przy bootowaniu systemu z przygotowanej płyty z Menedżerem przywracania należy zwrócić uwagę na to, że aby odczytać obraz z płyty CD należy wybrać zalecaną opcję uruchomienia. W drugiej opcji wyłączone są któreś sterowniki, przez co wówczas program “nie widzi” napędu CD-ROM w komputerze. To dość istotna uwaga.

Jeszcze tylko dodam, że po załadowaniu programu do pamięci można już wyjąć płytę z napędu i włożyć tę z obrazem (ważne, jeśli masz tylko jeden napęd).