Ad-aware SE: kasuje adresy internetowe po skanowaniu

witam, tak jak w tytule. mam ten program i znowu to samo(już kiedyś go miałem ale wywaliłem z tego względu) po skanowaniu kasuje wszystkie wpisywane adresy w IE. od czego jest ten problem? wtedy jak miałem ten program to niedoszedłem co może być tegoprzyczyną, a w opcjach raczej mało zmieniałem jak teraz zresztą. mam jeszcze pytanie - czy w ogóle potrzebne byłyby mi takie programy od szpiegów i tych innych złośliwych składników jeśli mam program antywirusowy MKS VIR 06, a squared free, advanced registry doctor, ccleaner, diskeeper07? bo w niektórych programach tych co mam połowa opcji jest taka sama np jeśli chodzi o rejestr, cookie itp. kiedyś miałem właśnie ad-aware i spybot search and destroy i były bardzo dobre. ale niestety niewiem od czego ad-aware zaczął mi kasowaća dresy a spybot nagle od kilku dni zaczął uruchamiać sie ze startem systemu i zupełnie nic niemogłem zrobić. i do tej pory nieznalazłem rozwiązania jeśli chodzi o te dwa programy. więc bardzo prosze o pomoc jeśli wogóle sie coś da z tym zrobić(pisałem już na innym forum gdy t ozaczeło sie dziać i nic na to niezaradzili do tej pory) z góry bardzo dziękuje za zainteresowanie sie tematem

Dzieje się tak , ponieważ program usuwa ciasteczka (cookies) a co za tym idzie wykasowuje adresy wpisywanych stron www.

jeśli odznaczysz ciasteczka ( cookies) a pozostawisz zaznaczone inne szpiegi, to naturalnie zostaną zachowane wpisane strony www.

przeskanowałem raz jeszcze i oto wynik - alexa(1 obiekt) mru list(19 obiektów) tracking cookie(24 obiekty) czy odznaczyć ten ostatni punkt? czy to niechodzi o to?

Odznacz tracking cookie.

jest tak jak myślałem… odznaczyłem i nic, dalej niema adresów. może rozejrzeć sie za innym programem od tych szpiegów itp?

No bo usunąłeś poprzednie cookie…Teraz od tej chwili nie usuwaj ich a będzie spox.Możesz dodatkowo lub osobno używać SpyBot’a.

właśnie niewywaliłem tych cookies, wziełem zeby je przywróciło z kwarantanny i adresy znowu są… a co do spybota to chętnie bym znowu z niego korzystał ale niewiedziec czemu uruchamia sie ze startem systemu co mi bardzo przeszkadza tak samo jak ten problem z ad aware i adresami internetowymi. być może coś przeoczyłem na stronach z programami ale czy jest jeszcze może jakiś program własnei tak dobry jak te dwa?

SpySweeper jest jeszcze dobry , ale jest po angielsku i w dodatku płatny.C do uruchamiania to wejdź tu:

START>uruchom>msconfig>OK>uruchamianie>odznacz linijkę z programem>OK>reset

Wyłącz opcję scan for low risk threats i spróbuj.

i tak też już robiłem, ale dalej nic… widać że będe musiał chyba sie rozejzeć dokładniej za jakimś dobrym programem od szpiegów bo z tym sie nieda nic zrobić(na innym forum też pisali z msconfig żeby zrobić, no ale jak widać niz z tego) no chyba że jeszcze ktoścośwymyśli

Pobierz program RegCleaner i nim usuń z autostartu.

a czy program Advanced Registry Doctor też może byc? czy koniecznie trzeba ten RegCleaner? mógłby mi ktoś jeszcze wytłumaczyć czemu w Spybocie niekasuje mi adresów? dziwi mnie to bo w tym ad aware zawsze mi wywala nawet jak zmienie w opcjach, a tutaj w spybocie tez zawsze zmieniam ustawienia i wszystko jest tak jak być powinno.

Zalecałbym RegCleaner bo jest łatwy w obsłudze.

mam ten program, jestem na zakładce “autostart” i niema tego spybota… moze coś źle robie? może inna zakładka?