Ad-Aware SE Personal - o co chodzi z aktualizacją?

Witam.

Przed formatem* używałem “Ad-Aware SE Personal”. Zawsze gdy chciałem przeskanowac dysk klikałem na ikonę i ładnie się program odpalał, żadnych aktualizacji, od razu można było działać/skanować.

* Czyli około miesiąca temu.

Teraz gdy zainstalowałem owy program, klikam na ikonę a tutaj pokazują mi się komunikaty o aktualizacje:

3637260af127e0bem.jpg

b9eec15abdc9d3c4m.jpg

b9cac69130a68b61m.jpg

Dlaczego wcześniej się to nie pojawiało, a teraz się pojawia? Coś zmienione w programie, jakieś ulepszenie?

Co to znaczy: “Twoje definicję mają 1658 dni”?

Gdy kliknę “połącz”, wyskakuje mi komunikat o braku dostępnych aktualizacji, to jest chyba spowodowane tym, że nie ma aktualizacji w sieci, ponieważ czas mi się “coś tam” ładuje/wgrywa/instaluje :).

Chcesz wyłączyć? - Wchodzisz w ustawienia i odznaczasz Monituj o aktualizacje przestarzałych definicji a w zakładce Uruchamianie odznaczasz Szukaj zakt. def. przy ur Ad-Aware

-pogrzeb w ustawieniach, wszystko tam znajdziesz…

To oznacza, że twoja baza szkodników jest tak stara (tzn. tyle dni temu była aktualizowana ostatnio).

No to własnie chyba się coś nie zgadza.

Zapewne tak jest, ale wolę się spytać. Aktualizacja polega na tym, że wyświetla Ci się ten komunikat i później musimy nacisnąć klawisz “połącz”

b9eec15abdc9d3c4m.jpg

Dlatego nie wiem skąd ta liczba 1658, skoro tak jak wspomniałem, aktualizowałem, czyli pokazał się jakiś pasek instalacyjny i było to nie więcej jak 4 dni temu, więc?

Dopuszczasz coś takiego jak błędy ??

Może serwer miał zwis, coś nawaliło, czort wie.

Teraz jest już w porządku, czy dalej to samo ??

Mylić się jest rzeczą ludzką, a co dopiero różnych programów, ale ile to może trwać…

Hm… dalej jest tak samo, nic się nie zmieniło.

Po prostu czasem zaskoczy mi aktualizacja, to tak czy siak nie zmieni się to ogłoszenie ile dni temu była przeprowadzona ost. W większości wypadków w ogóle nie zaskakuje aktualizacja i wyskakuje komunikat, taki jak w pierwszym poście [3 Scren].

Chyba przeinstaluje program. Zobaczy co z tego będzie :).

Hm…

Pisałem o tych błędach, bo kiedyś miałem podobny przypadek u znajomego, który samoistnie się rozwiązał.

Zakładam, że masz najnowszą wersję programu etc.

Strasznie tego nie lubię, ale może warto wywalić do całkowicie, wyczyścić rejestr i zainstalować na czysto.

Zassana z dobreprogramy.pl, więc pewnie najnowsza. Plus mam dodatek - polski język :).

Wyczyścić rejestr, czyli wygenerować Log’a np. HijackThis, a później utworzyć nowy temat w pod forum “Bezpieczeństwo i logi HijackThis”?

Nie, nie ma potrzeby loga HT.

Wystarczy użyć RegCleaner, po odinstalowaniu adawara

Czyli użyć np. jv16 PowerTools 1.3.0.195

Tutaj otwierasz-> Opcje rejestru -> Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Kontynuuj - Start i czekasz aż program wyszuka klucze…Sortuj -Sortuj według koloru ikon - Pozycje, których usunięcie winno być bezpieczne -> Wybierz - Wybór specjalny - Pozycje, które można bezpiecznie usunąć - Usuń…

Pozdrawiam

Jako OT - Kosmos