Ad-Aware

Zainstalowałem programik + spolszczenie. Przeskanowałem dysk i wynik mnie przeraził: 141 zagrożeń + mało znaczące. W dzienniku skanowania był taki raport:

Wykryto referencje podczas skanowania:

»»»»»»»»»»

180Solutions(Indeks TAC:8):21 referencji

Alexa(Indeks TAC:5):9 referencji

BlazeFind(Indeks TAC:5):6 referencji

Elitum.ElitebarBHO(Indeks TAC:5):1 referencji

MRU List(Indeks TAC:0):16 referencji

Possible Browser Hijack attempt(Indeks TAC:3):3 referencji

TopMoxie(Indeks TAC:3):10 referencji

WindUpdates(Indeks TAC:8):10 referencji

VX2(Indeks TAC:10):80 referencji

»»»»»»»»»»

Co robić. Ufac programowi i w ciemno sie pozbywac plików które wskazał czy może oddać do kwarantanny? I czy w kwarantannie pliki sa dezaktywowane czy dalej stanowią zagrożenie?

Daj do kwarantanny - na wszelki wypadek

On je automatycznie daje do kwarantanny. Usuń bez problemów. :smiley:

Zazwyczaj Ad-Aware się nie myli i nie usuwa potrzebnych plików …

Dzieki za pomoc. Czym natomiast jest kwarantanna? Czy pliki tam skierowane sa dalej zagrożenie, dla kompa?

Usuwam wszystkie stanowiące zagrożenie - ale cos chyba nie tak , bo to juz trwa trochę i nic. Cos jakby ta ilość, która znalazł Ad Aware u mnie go trochę przerosła.

Kwarantanna jest po to abyś w razie problemów mógł przywrucić pliki które usunołeś. Czyli dla bezpieczeństwa. Są one odizolowane więc nie ma zagrożenia. :smiley:

Przeginasz już!

Można to sformułować tak :

Odizolowanie pliku od kompuitera, które mogą być wirusem i być niebezpieczne dla komputera dla uniknięcia ewentualnego jej rozprzestrzenienia się na obszar niezakażony lub aby nie zepsuł komputera…

Sebastian - Proste :wink:

Ale nie musisz walić tutaj jakieś regułki bez sensu. Od teraz wszystkie Twoje takie głupie posty będą lecieć do kosza.

OK, od dzisiaj uczę pisać się sensownych postów i wyczerpujących na temat,

nie będę walić głupot … Przepraszam …

Najpierw głowa- poźniej -napisz poźniej- wyślij …

BSP Spyware Remover jest bardziej skuteczny niż Ad-Aware. Żeby się przekonać, przeskanowałem najpierw komputer Ad-Aware i wykrył tylko część plików mniej znaczących, bo zazwyczaj codziennie mi pare wpadnie ;). Potem BSP Spyware Remover dokończył usuwanie zagrożeń z komputera. Ale za to jest on komercyjny. Coś za coś :wink:.

Użyj jeszcze:Pestpatrol

Tylko nie padni nam tu. :smiley:

:instrukcja

Więcej o takich programach tutaj:

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry18592