Adapter DVI na AV


(Loganziom) #1

Witam! Sprawa ma się następująco!

Potrzebuję adaptera czy też przejściówki z DVI na AV? Dlaczego? A no dlatego że chcę sobie podłączyć byle jaki monitor LCD do tego http://www.ctr.pl/produkty/kamery-bezpr ... /811-a.htm ale nie muszę a nawet nie chcę mieć audio wystarczy samo wideo, poza tym dvi nie puszcza AUDIO wiem ! Co innego z hdmi! Jakby gdzieś ktoś coś miał to niech napisze!

Z góry dziękuje!


(Cedar) #2

Monitor masz z DVI? Jeśli tak i ma też w tym złączu sygnał analogowy (wersja DVI-I i DVI-A - http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface) to wystarczy Ci coś takiego: https://ssl.allegro.pl/item753026101_pr ... _nowe.html

Resztę masz tu:

https://ssl.allegro.pl/listing/search.p ... string=dvi

i tu:

https://ssl.allegro.pl/listing/search.p ... string=dvi


(MaRa) #3

Ta kamerka, czy raczej odbiornik do niej, ma wyjście analogowe A/V, dwa wtyki chinch.

Natomiast komputerowe monitory mają wejścia albo analogowe VGA, albo cyfrowe DVI. To zupełnie inny standard. Trzeba by poszukać przejściówki z Video na VGA, może takie są (strona w Allegro nie chce mi się otwierać).

Ta kamerka jest przeznaczona do podłączenia do zwykłego odbiornika telewizyjnego, nie do monitora komputerowego. Małe odbiorniki TV LCD może kosztują od 300zł w górę, kineskopowe jeszcze taniej.

w opisie kamerki skrót DVR oznacza kartę rejestrującą Video do komputera albo specjalne urządzenie (cyfrowy rejestrator sygnału). Można nagrać też na zwykły magnetowid, ale mało kto już takie produkuje.


(Loganziom) #4

OK. To może inaczej, czy w ogóle jest możliwość podłączenia do monitora? mam lcd tv z odpowiednimi wyjściami tylko mam drugie pytanie: Jak rozdzielczość tej kamerki (380TVL czy jakoś tak ) będzie wyglądać na tv lcd 22 1360x768? narysujcie w paint`cie albo coś!

Chyba że jest inne rozwiązanie :

1.Moitor lcd DVI

2.Przejściówka z DVI na SCART lub na cokolwiek co można...

3.Odtw. DVD

4.Czy dałoby się zrobić?

Tylko że to z dvd to troche za skomplikowane podłączanie w sensie: to do tego, to zaś do tamtego a to do prądu to też i wiecie... :expressionless:

-- Dodane 05.10.2009 (Pn) 22:37 --

http://w368.wrzuta.pl/obraz/2X8DX40hq9R/przejscowka Szukam takiej przejściówki +/- :smiley: Czy dawałoby to porządany efekt?