Adapter IDE - USB problem z wykryciem

Witam,

kupiłem adapter IDE - USB aby podłączyć dysk ze starego kompa do usb nowego kompa. Kiedy wpinam do dysku ten adapter to wykrywa mi dysk tylko w trybie Slave. Jak zmienic tak, żeby to był tryb master (wymagany do prawidłowego działania).

Kiedy wpinam stara taśme, dysk jest wykrywany jako master.

pozdrawiam.

Dodane 06.10.2009 (Wt) 15:54

UPDATE:

stary dysk mam jako master, wszystko podpięte, ale gdy wpinam usb do d\nowego kompa to mi go nie wykrywa. O co biega?

Hej,

Co przez to rozumiesz?? Gdzie widoczne jest wykrywanie jako Slave?? Jest wykrywany tylko wtedy, gdy zworka determinuje pracę dysku w trybie Master??

Rozumiem, że chodzi o podłączenie dysku taśmą do płyty głównej, tak??

:arrow: A czy na innych komputerach dysk jest widziany??

:arrow: Czy po podłączeniu do komputera wydawany jest jakiś dźwięk komunikujący o podłączeniu urządzenia USB??

:arrow: Czy używasz dodatkowego zasilacza przy podłączaniu dysku?? Czy słychać normalną pracę dysku??

:arrow: Czy po podłączeniu dysku do komputera przez USB w menadżerze urządzeń pojawiają się jakieś nowe urządzenia?? Jeśli tak, to czy przypadkiem nie są zaznaczone wykrzyknikiem bądź pytajnikiem??

I kwestia ostatnia - czy przypadkiem nie jest to jakaś tania chińszczyzna z Allegro - jeśli tak, to bardzo możliwe, że kabel jest uszkodzony. Już kiedyś z czymś takim się spotkałem - adapter IDE -> USB był wykrywany tylko i wyłącznie w portach USB 1.0 i 1.1 - na USB 2.0 był wykrywany jako nieznane urządzenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus, bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Problem został rozwiązany, proszę o zamknięcie tematu.

Hej,

Nie ma sprawy. W końcu od tego mamy forum… :slight_smile:

A tak z ciekawości - jak się udało rozwiązać problem??

Pozdrawiam,

Dimatheus