Adapter/kieszeń ATA/SATA do USB -> Prośba o pomoc w wyborze

Hej :wink:

Podczas mojej nieobecności w domu popsuł się PC (przynajmniej wg oficjalnej wersji, ale podejrzewam, że ktoś z rodzinki maczał w tym palce, tylko się teraz nie chcą przyznać :P), no ale mniejsza z tym.

Padł jakiś komponent kompa, ale na 90% nie są to dyski twarde.

Na tych dyskach mam sporo ważnych dla mnie dokumentów i informacji, i chciałbym je skopiować sobie na laptopa.

Są to dyski ATA 3,5"

No i niby znalazłem sposób, taki adapterek http://allegro.pl/adapter-usb-ide-sata- … 79372.html więc poleciałem szybko do sklepów komputerowych w moim mieście po takie cudo, i było tylko w jednym (jako, że zależało mi na czasie przełknąłem cenę, 45zł), ale za tę kwotę oczekiwałem porządnego wyrobu.

Niestety…

W domu okazało się, że to jakaś chińszczyzna, widać było, że wykonanie pozostawia wiele do życzenia, ale zachęcony pozytywnymi opiniami w internecie nt. tejże właśnie chińszczyny, postanowiłem zaryzykować…

Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją (o dziwo była!), laptop zaczyna wykrywać zewnętrzny dysk i instalować go. I nagle coś strzeliło i zaczęło strasznie śmierdzieć. Myślałem, że to dysk szlag trafił, ale na szczęście padł “tylko” zasilacz od tego adaptera.

No po prostu masakra, nawet nie zdążyłem zobaczyć tego dysku…

I 45zł poszłoby się… Ale na szczęście dostałem zwrot pieniędzy.

No dobra, a teraz już przechodzę do sedna sprawy, po co założyłem ten temat.

Bardzo bym Was prosił o pomoc w wyborze jakiegoś adaptera (na allegro), do którego będzie 100% pewność, że zadziała z każdym dyskiem i nie zepsuje się w ciągu 2-óch minut.

A jeszcze lepiej, gdyby była to jakaś kieszeń/obudowa zewnętrzna (najlepiej, jakaś uniwersalna, żeby można było w nią wpiąć wszystkie rodzaje dysków twardych, ale najważniejsze to ATA 3,5")

Cena - myślę, że do 100zł razem z przesyłką (mam nadzieję, że zwrocą mi te 45zł) - wolę troszkę zainwestować i mieć coś porządnego, bo nie mogę ryzykować spalenia dysku, albo innej przykrej niespodzianki.

Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi

Z góry wielkie dzięki!

Pozdr! :wink:

@EDIT

Jeszcze ważne dla mnie jest, aby można było w miarę łatwo wymieniać w tej kieszeni/obudowie dyski, bo mam ich kilka i chciałbym mieć do każdego w miarę luźny dostęp.

Może coś takiego? http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _3_5_.html osobiście nie testowałem, ale spełniałoby Twoje wymagania. Lub coś takiego: http://allegro.onet.pl/item1162329125_s … trzny.html

O, ciekawe rozwiązanie, ale niestety dla mnie zbyt drogie.

Mam limit 100zł i muszę się go trzymać (razem z wysyłką), czyli samo urządzenie może kosztować mak 70-80zł

Bardzo Was proszę o podanie innych, sprawdzonych urządzeń - może jakąś zwykłą obudowę do dysku? Tylko czy istnieją takie, które będą spełniały moje wymagania i będą porządnie wykonane, w tym przedziale cenowym?

Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi

Z góry wielkie dzięki

Pozdr! :wink:

Wszystko się może popsuć, choć “chińszczyzna” zazwyczaj częściej. Osobiście również mam taki adapter, ale wszystko działa ok…

A myślałeś o kupnie podobnego adaptera, ale normalnego producenta?

Może coś z tych http://allegro.pl/listing.php/search?st … lla-search ?

edit: w środku to wygląda tak jak tutaj http://www.testwebapi.pl/item1124000191 … 0_ide.html

Tak, chodzi mi o coś takiego.

Tylko prosiłem Was o pomoc w wyborze konkretnego modelu.

Coby nie kupić, jakiegoś chińskiego shitu, który mi nie będzie chciał obsłużyć dysku, albo co gorsza, jeszcze mi go zepsuje.

Wszystko napisałem już powyżej.

Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi

Z góry wielkie dzięki!

Pozdr! :wink: