Adapter SATA na ATA - czy będzie działać w drugą stronę?

Witajcie!

Otóż mój problem wygląda następująco… Kupiłem ostatnio nowy zestaw z płytą główną która posiada jedynie złącza SATA. Całkowicie zapomniałem o fakcie iż mój napęd DVD jest na ATA… Na Allegro pełno adapterów, lecz przeważnie są one opisane że działają w kierunku ATA>SATA, a właśnie ja potrzebuję odwrotnie. Czy ta przejściówka ma taką funkcję? Jeżeli nie to proszę o przykład jakiegoś kontrolera który by posiadał ową opcję. Zależy mi na pełnym funkcjonowaniu napędu: bootowanie z biosu i wypalanie okładek.

Z góry dziękuję za pomoc.

Czyli potrzebujesz takiego: http://www.komputronik.pl/product/61326 … ilink.html

Kurde, jak drogo… :confused: Zresztą to są te same co na Allegro, więc nie wiem…

A takie coś spełniło by warunki - http://allegro.pl/karta-pci-na-sata-kon … 48614.html ?

Doliczając koszt wysyłki to wychodzi na to samo co byś w komputroniku kupił

Jak to tyle kosztuje, to może lepiej warto by pomyśleć o kupnie nowego napędu DVD+/-RW SATA? Przyda się na przyszłość.

  1. To z Komputronika nie wiem czy sie sprawdzi, bo to co podałem to kontroler na PCI, a ten adapter co w jest komputroniku jest również na allegro i na żadnej aukcji takiej funkcji nie ma opisanej. Zresztą czytałem przed chwilą na forum (którego nazwy pisał nie będę) iż podłączenie w odwrotnym kierunku nie działa, że niby koleś sprawdzał i potwierdziło się to u kilku osób.

  2. Na nagrywarkę obecnie mnie nie stać, mam ważniejsze podzespoły do kupna np. grafika. A jeśli chodzi o przyszłość to chyba posiadając taką przejściówkę nie miał bym problemów z przyszłością. xD

sam korzystam z takiej przejściówki jak Ci poraj poradził i nie ma żadnych problemów z dyskiem.

Masz płytę główna sata a dysk ata a to jest właśnie takie przejście

Ja korzystam z przejściówki na #2 kompie, bo taniej kupić nowy DVD z przejściówką za 170zł niż szukać DVD ATA. Problemów nie ma.

Dobra chyba znalazło się alternatywne rozwiązanie. Kumplowi w dość wiekowym sprzęcie (tylko ATA) poszła nagrywarka, odsprzedam mu moją prawie nówkę i kupię sobie taką samą tyle że SATA. I elegancko się ułożyło, aż miło. :smiley:

Dzięki za pomoc…