Adapter USB (ASMAX) jako AP i Vista HB

Witam!

Mam pewien irytujący problem, więc bez ceregieli zacznijmy do dzieła…

Na komputerze stacjonarnym posiadam Windowsa XP Home z Neostradą , do którego jest podłączony Adapter USB marki ASMAX , który działa jako Access Point.

Dzięki niemu udostępniam wyżej wymienioną Neostradę w domu. W ustawieniach tego AP’ka (Połączenie Sieci Bezprzedowej 6, nie wiem czemu XP nadaje temu taką nazwę) mam tak:

We Właściwościach Neostrady włączyłem: “Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie…” dla “Połączenie sieci bezprzewodowej 6”, czyli tak jak powinno być. Do przełączenia ASMAX’a w tryb Access Point służy program ZDWLan Utility. Poniżej to co mam w nim poustawiane:

No i tak to mam poustawiane. Posiadam również PSP i na tych ustawieniach bez problemu mogę się połączyć z udostępnionym w ten sposób internetem. Schody zaczynają się na moim laptopie Fujitsu-Siemens AMILO Pro v3515z wbudowaną kartą WiFi i systemem Vista Home Basic (na Linuksie mogę się połączyć bez problemowo). Sieć jest wykrywana, ale gdy staram się połączyć “System Windows nie może nawiązać połączenia z siecią Dom”, gdy klikam “Diagnozuj Problem”, pojawia się bezsensowna informacja: “Skojarzenie bezprzewodowe nie powiodło się z nieznanej przyczyny”. Starałem się dodać to połączenie w “Centrum Sieci i Udostępniania”, znaczy się ręcznie wpisywałem IP, ale to również nie skutkowało. Wyłączałem również WEP, ale dalej “kaplica”. Dodam, że z innymi sieciami bezprzewodowymi w mojej okolicy łączę się bez problemu, ale nie chcę żerować na bogu ducha winnych, nieznanych mi osobach.

Jeszcze taki mały szczegół, który zauważyłem. Gdy staram się nawiązać połączenie z moją siecią, która zawsze kończy się nie powodzeniem, w programie do zarządzania ASMAX’em pojawia się adres MAC karty z mojego laptopa, więc wygląda na to że jakieś połączenie tam jest.

Jeszcze mały niuans, kiedyś udało mi się połączyć z moją siecią na Viście, ale nie mam bladego pojęcia jak tego dokonałem.

Mam nadzieję, że użytkownicy forum tego zacnego portalu będą w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

FredDie