Adblock dns server w sieci domowej


(look997) #1

Udostępniam internet z PC do TV przez kabel.

Czy istnieje możliwość zrobienia na PC filtru reklam dla TV?

 

Tutaj jest jakiś serwer, ale wydaje mi się, że to działa tylko na komputerze przeznaczonym wyłącznie do udostępniania sieci a ja chcę normalnie korzystać z tego komputera: http://ba.net/adblock/config1.html


(drunkula) #2

Jeżeli tak jak opisujesz, filtr ma rezydować na PC, który udostępnia internet, to ten PC będzie de facto serwerem tej usługi. Nie wydaje mi się żeby wykluczało to normalne korzystanie z komputera, co najwyżej będziesz miał kolejny proces(y) zżerający zasoby kompa.

Natomiast to co zalinkowałeś to nie żaden serwer, a alternatywny DNS, który (teoretycznie) wytnie ruch do domen z reklamami.

Patrząc na badziewne wykonanie i resztę zawartości powyższej strony cieżko uwierzyć żeby to działało poprawnie, wydajnie i nie zrobiło przy okazji "kuku" w stylu podmiany strony banku.

 

Może sprawdź to: http://www.privoxy.org/ - nie tylko blokowanie reklam, ale również coockies i ogólnie prywatności. Do tego open source.


(look997) #3

Nie znam angielskiego. Tam coś pisało o bootowaniu linuksa albo osobnej partycji w Windowskie. W sumie nie wiem jak to działa, stąd te pytania.

 

Sprawdzę to co podałeś, w razie problemów będę pytał.

 

No dobra, mam problem:

Jak ustawić żeby TV łączył się przez to poprawnie(domyślnie) skonfigurowane proxy?