AdblockPlus jak skonfigurować?

Witam czy po instalacji tego dodatku strony otwierają się wolniej?? Poprzez to że blokuje reklamy?? I jak go ustawić czy instrukcje z tej  strony wystarczą?? adblocklist org

Żeby ogarnąć adblocka, trzeba trochę więcej poczytać o tym, jak dodawać filtry, jak radzić sobie. Na forum Firefoxa, masz do przeczytania 31 stron o tym w temacie filtrów.

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=11879

 

Tak. Strony otwierają się wolniej. Nie będę się produkował i powtarzał po mądrych. Poczytaj o tym tu:

http://www.dobreprogramy.pl/AdBlock-Plus-to-kula-u-nogi-Firefoksa.-Blokowanie-reklam-potrafi-zabrac-wiecej-pamieci-niz-same-reklamy,News,54395.html

 

Chcesz blokowania reklam i nie obciążenia Firefoxa, to zainstaluj adfender. Przy okazji masz blokowanie reklam w komunikatorach i w innych przeglądarkach.

mario - jak chcesz to wypróbuj AdMuncher …instalujesz, właczasz i NIC NIE MUSISZ ROBIĆ…od razu blokuje reklamy jak leci (ma własną dużą listę)

Nie zauważyłem aby strony przez ten program wolniej chodziły

 

@djzon

 

 czy podczas instalacji AdMuncher nie ma jakiś niespodzianek w postaci niechcianego dodatku (programu)?   niby pięknie ładnie ale znalazłem tylko wersję testową na 30 dni dla Win 7. Czyli potem problem powróci.

Nie zauważyłem, żeby strony wczytywały się wolniej. Adblock Plus to bardzo dobry dodatek na licencji open source i jeśli chodzi o taką podstawową konfigurację to u mnie wszystko sprowadza się do odznaczenia opcji “zezwalaj na nienatrętne reklamy” i poprzesuwania trzech suwaków na stronie startowej dodatku (tuż po instalacji) na pozycję “on” :slight_smile: I to w sumie wszystko, nigdy nie miałem potrzeby, żeby zgłębiać się w bardziej zaawansowane ustawienia.

 

Jako alternatywę, która działa ze wszystkimi przeglądarkami, polecałbym www.adfender.com.

Admunchera zdecydowanie odradzam, nie jest to darmowy program więc po co płacić za coś co możesz mieć w adfender za darmo?

www.adfender.com 

@mario24

 

witaj podam ustawienia dla ABP przeglądarki internetowej google chrome. prawym przyciskiem myszy klikamy na ABP i opcje , wyskakuje strona domowa  Adblock Plus  ustawienia . na pierwszej pozycji mamy  Listy Filtrów , zaznaczamy jaskółką pierwsze 4 okienka , później przechodzimy do ustawień ogólnych i tu zaznaczamy jaskółką 2 okienka. 

ABP nie spowalnia pracy przeglądarki internetowej. Ale blokuje otwieranie filmów  na niektórych stronach www.