AdblockPlus jak skonfigurować?

(mario24) #1

Witam czy po instalacji tego dodatku strony otwierają się wolniej?? Poprzez to że blokuje reklamy?? I jak go ustawić czy instrukcje z tej  strony wystarczą?? adblocklist org

(Bogdan_G) #2

Żeby ogarnąć adblocka, trzeba trochę więcej poczytać o tym, jak dodawać filtry, jak radzić sobie. Na forum Firefoxa, masz do przeczytania 31 stron o tym w temacie filtrów.

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=11879

Tak. Strony otwierają się wolniej. Nie będę się produkował i powtarzał po mądrych. Poczytaj o tym tu:

http://www.dobreprogramy.pl/AdBlock-Plus-to-kula-u-nogi-Firefoksa.-Blokowanie-reklam-potrafi-zabrac-wiecej-pamieci-niz-same-reklamy,News,54395.html

Chcesz blokowania reklam i nie obciążenia Firefoxa, to zainstaluj adfender. Przy okazji masz blokowanie reklam w komunikatorach i w innych przeglądarkach.

(Djzon) #3

mario - jak chcesz to wypróbuj AdMuncher …instalujesz, właczasz i NIC NIE MUSISZ ROBIĆ…od razu blokuje reklamy jak leci (ma własną dużą listę)

Nie zauważyłem aby strony przez ten program wolniej chodziły

(mario24) #4

@djzon

czy podczas instalacji AdMuncher nie ma jakiś niespodzianek w postaci niechcianego dodatku (programu)?   niby pięknie ładnie ale znalazłem tylko wersję testową na 30 dni dla Win 7. Czyli potem problem powróci.

(maew) #5

Nie zauważyłem, żeby strony wczytywały się wolniej. Adblock Plus to bardzo dobry dodatek na licencji open source i jeśli chodzi o taką podstawową konfigurację to u mnie wszystko sprowadza się do odznaczenia opcji “zezwalaj na nienatrętne reklamy” i poprzesuwania trzech suwaków na stronie startowej dodatku (tuż po instalacji) na pozycję “on” :slight_smile: I to w sumie wszystko, nigdy nie miałem potrzeby, żeby zgłębiać się w bardziej zaawansowane ustawienia.

Jako alternatywę, która działa ze wszystkimi przeglądarkami, polecałbym www.adfender.com.

Admunchera zdecydowanie odradzam, nie jest to darmowy program więc po co płacić za coś co możesz mieć w adfender za darmo?

(Djzon) #6

www.adfender.com 

(Leszek2204) #7

@mario24

witaj podam ustawienia dla ABP przeglądarki internetowej google chrome. prawym przyciskiem myszy klikamy na ABP i opcje , wyskakuje strona domowa  Adblock Plus  ustawienia . na pierwszej pozycji mamy  Listy Filtrów , zaznaczamy jaskółką pierwsze 4 okienka , później przechodzimy do ustawień ogólnych i tu zaznaczamy jaskółką 2 okienka. 

ABP nie spowalnia pracy przeglądarki internetowej. Ale blokuje otwieranie filmów  na niektórych stronach www.