Adobe Audition problem z 16 bit

Witam, mam win 7 i zewnętrzna kartę muzyczna 16bit i w Adobe Audition za nic w świecie nie mogę znaleźć zmiany z 32bit na 16 bit nie pomaga nowa sesja itd. bo tam nie ma u mnie w każdym razie chodzi o wersję Adobe Audition 3.0.1

“bo tam nie ma u mnie” Czego nie ma?

no jak dajesz nowa sesje w AA to wyświetla u kolegi ile częstotliwość i ile bit a u mnie tylko częstotliwość

Co chcesz robić i w jakim trybie?

chcę nagrywać przez “line in” przez tą kartę ale nie da się ustawić na 16 bit

W trybie multitrack czy edit?

myślę że w multitrack zresztą jak myślisz/myślicie w czym lepiej?

Wejdź w edit,naciśnij nagrywanie,pojawi się nowe okno.W tym oknie wybierasz - program z reguły sam podpowiada 16 bit próbkowanie 44.1

dziek wielkie za pomoc działa

Dodane 07.10.2011 (Pt) 21:25

a jeszcze może ktoś wie jak zrobić takie coś, zgrywa mi się coś za głośno i czy da się w AA zmniejszyć głośność nagrywania?

Funkcja NORMALIZE.Najlepiej rejestrować ciut ciszej i dopiero potem normalizować.Nagranie zbyt głośne to nagranie przesterowane i zniekształcone. Głośność nagrywania regulujesz mikserem systemowym.

tak wiem ale ja już mam to ustawione na 2dB a jak koncert będzie nagłośniony na full?

co i gdzie masz ustawione?

w regulacji systemowej a może to jest ważne system to win7

Ważna jest głośność sygnału - poziom.A to sprawdzisz robiąc próbę nagrania.Poziom zawsze powinien być(dużo) niższy od maksymalnego.

wiem ale jeśli jest za duży co wtedy zrobić jeśli nie mogę zmienić?

Będzie przester czyli zniekształcony dźwięk !

rozumiem czyli raczej nic nie da się zrobic :frowning:

Wszystko się da, ale to już wyższa szkoła jazdy i bardzo czasochłonne.Dla zaoszczędzenia czasu należy po prostu ustawiać niższy poziom nagrania - nie więcej jak 2/3 poziomu maksymalnego!