Adobe Flash Player 30% użycia procesora


(Dyrekt) #1

Witam.

Od reinstalacji Win 7 Pro x64 mam problemy z dość wysokim użyciem procesora. Mianowicie jest to od 15do 30%.

Przed reinstalacją nie było takich problemów. Mam zainstalowaną aktualną wersję AFP.

Wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe.


(Bogdan_G) #2

Przyśpieszenie sprzętowe możesz włączyć. Wejdź w menu start, Panek sterowania. Kliknij dwa razy w ikonę flash player, wybierz zaawansowane i zaznacz - nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji. To aktualizer flasha muli - najprawdopodobniej. Jak flash dobrze działa, to, jak sobie za pare miesięcy przypomniesz, to zainstalujesz nową wersję. Zawsze używaj tego programu do posprzątania wtyczek adobe flash player http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

 

Zawsze przy instalacji adobe flash payer, na końcu działania instalatora, zaznaczaj - nigdy nie sprawdzaj aktualizacji. Będzie bezbłędnie działać, to niech działa, choćby pół roku. Pobieraj wyłącznie z DP z linków bezpośrednich pierwszy do firefoxa i innych przeglądarek, a drugi do internet explorer. To najczyściejsze pliki exe. Nawet na stronie adobe, to są jakieś inne, wzbogacone instalatory. Sprawdzałem. http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

 

Będąc na panelu sterowania, kliknij w zaplanowane zadania. Być może włącza się updater flasha i wyszukuje aktualizacji, a to muli. Zlikwiduj to zaplanowane zadanie, gdyby było. W ccleaner, autostart zobacz, czy nie nie uruchamia się ten updater z systemem. W autostarcie ccleanera wyłącz, potem usuń pozycję.

 

Mam win 7 x64 i te z powyższego linku pobieram na 32 bity, bo korzystam z przeglądarek 32 bitowych.


(Dyrekt) #3

Zrbiłem jak pisałeś, lecz teraz Firefox zużywa zasoby procka. Przy otwartym twitchu zjada do40% procesora.


(Bogdan_G) #4

Czekaj. Podaj, jakie masz dodatki, czyli pomoc, informacje dla pomocy technicznej - rozszerzenia. Idzie zaznaczyć wszystkie pozycje rozszerzeń i skopiować, potem wkleić w post.

U mnie nie brakuje rozszerzeń i na starym pc, Firefox to malutki proces. Wideo, gry i strony www śmigają jak burza. http://prntscr.com/46021j

 

Nawet nie wiem, co to znaczy - kłopoty z flashem. Od lat. Zastanawiam się tylko, jak masz ustawiony plik stronicowania, czy na sztywno, jakie 2000MB. Flash player też potrzebuje bufora na dysku.

Gdy kiedyś korzystałem z ramkontroler, to przerzucał obciążenie na CPU. Pokazywało mniejsze zużycie RAMu, a taki Firefox brał jakie 40% CPU. Po wyrzuceniu ramkontrolera, wszystko wróciło do normy.

Często jeszcze proces mozilla maintenance service, czyli updater Firefoxa potrafi mielić dyskiem i bywa, że sam nie wie, kiedy przestać. No to odinstalowuje się to, bez żadnych konsekwencji dla przeglądarki, a w zaawansowanych opcjach, aktualizacje, ustawia się na nie sprawdzaj dostępności aktualizacji. Niżej też się odznacza, żeby to google się nie aktualizowało i nie obciążało dodatkowo.

Często dochodzą błędy zabezpieczeń. Pełno trybów chronionych flasha, przeglądarki, systemu, nawet na www. Pod filmem na YT jest możliwość wyłączenia trybu bezpiecznego. W Firefoxie, dodatki DRM ustawia się na nigdy nie aktywuj.


(bart86) #5

firefox.exe - to proces przeglądarki

FlashPlayerPlugin_14_0_0_145.exe - to proces flash player

określ co ci używa procesor bardziej precyzyjnie bo piszesz że flash a proces firefox


(Dyrekt) #6

Co do Firefoxa to posiadam:

AdBlock

Dowlnload Helper

Shockvawe Flash 14.0.0

Foxit Reader Plugin

 

Screen z prosesów:

http://prntscr.com/4676ft

 

Nie mam żadnych programów odpowiadających za przerzucanie obciążeniem procesora/ramu/dysku.

Win 7 ma dokładnie cztery dni od formatu.


(Bogdan_G) #7

Wyłącz i usuń adblock. Sprawdź. Obciążenie po zainstalowaniu adblocka, to ok 100MB na dzień dobry. To rośnie Firefoxowi, oprocz jakie 18MB sam adblock bierze RAMu. Im więcej blokuje, tym więcej muli. Potem obciążenie kumuluje się z każdą otwarta kartą.

Pobierz adfender na dysk i zainstaluj przy zamkniętym Firefoxie. Też blokuje reklamy, a nie muli Firefoxem. Bierze jakie 18MB RAMu, i nie dokłada się do procesów przeglądarek, które jednocześnie obsługuje. Opera, chrome, internet explorer - nie muszą mieć odrębnego blokowania reklam, ponadto to blokuje reklamy nawet w komunikatorach.

Dzisiaj nowa wersja adfendera. Przynajmniej nie robi bugów na niektórych portalach, jak adblock.

 

Jak z adblockiem, to w procesach zużycie normalne na kilku kartach…


(Dyrekt) #8

Chyba zostanie mi żyć z tym użyciem zasobów. Odinstalowałem i problem nadal jest.

A Adfender nie blokuje u mnie wszystkich reklam, mimo postępowania według instrukcji.


(Bogdan_G) #9

U mnie affender blokuje i do tego nie pozostawia pustych okien po wyciętych reklamach. Gdybyś pobrał na dysk system explorer portable. Ustawił polski. Kliknął w proces Firefox. Na dole wyświetliłoby się co nieco informacji. Właśnie u mnie jest tak: http://prntscr.com/469yb8

 

Powiedzmy, że mogła mulić wtyczka foxit reader. Firefox ma w sobie wbudowany czytnik PDF. Zresztą, lepszy od foxita jest PDF Change Viewer. http://www.dobreprogramy.pl/PDFXChange-Viewer,Program,Windows,15117.html

 

Jeszcze lżejszy jest sumatra PDF a portable miałem stąd i do tego stabilny http://www.dobreprogramy.pl/Sumatra-PDF,Program,Windows,22954.html

 

Po zainstalowaniu programu wchodzi się w opcje Firefoxa i w zakładce aplikacje, wybiera się program do otwierania PDF. Ja mam ustawione, na sumatra PDF, zresztą portable. Jeszcze lżejszy. http://prntscr.com/46a1pb

 

Po co instalować dodatki, które mogą sypać błędami? Do PDFu nie trzeba aż czegoś instalować, czyli dodatków, wystarczy ustawić.


(Dyrekt) #10

http://prntscr.com/46arxn

Wtyczka od Foxita jest nieaktywna. Zainstalowała się razem z foxitem, a nie mam pomysłu jak ją usunąć.


(Bogdan_G) #11

A skopiuj sobie do notatnika z informacje dla pomocy technicznej, rozszerzenia, nazwę tego rozszerzenia i jego nazwę ID.

Usuń według mojego poradnika. http://forum.dobreprogramy.pl/usuwanie-niechcianych-rozszerze%C5%84-w-firefoxie-t470529/

 

Widzę, że Firefox ma tylko 3.2 CPU. Jeśli menadżer zadań pokazuje co innego, to inny problem. Z prawej u góry w system explorer, jest ikona menu. Wybierz opcje i ustaw j polski.

 

Nie rozumiem. Nie czyścisz pamięci podręcznej, historii wyszukiwania itp? A ile masz ustawione w opcjach, zaawansowane, sieć, używaj ręcznego zarządzania pamięcią? Możesz mieć zapchany system, bufor. Ja łaskawie daję Firefoxowi 20MB na dysku. Aktualizacje wyłączone, żeby nie muliły. A tak mam ustawione czyszczenie podczas zamykania Firefoxa: http://prntscr.com/46bj8h

 

Piorunem ładują się strony. Filmy chodzą jak bajka. No i więcej mam rozszerzeń od Ciebie i jak widziałeś, trzy razy jest lżejszy Firefox.

Aha! W opcjach internetowych, zawartość, pamiętaj żeby co jakiś czas kliknąć - Wyczyść bufor SSL. To czyści także dla Firefoxa.


(Dyrekt) #12

Co do bufora to fakt, był zapchany.

Pamięci jak i historii - nigdy nie czyściłem, nie było potrzeby.

 

Często korzystam z zapisanej historii, a nie chcę przeszukiwać internetu by znaleźć to co będzie potrzebne. Zdarza się, że pamiętam o czymś, ale nie mogę sobie przypomnieć jak to znaleźć. Wtedy historia, a wiedząc kiedy tego szukałem mam możliwość szybkiego odnalezienia zguby.

 

Co do zasobów poprawiło się po wyczyszczeniu bufora. Ale nadal FF+Flash zajmują do 10% podczas odtwarzania filmików.

 

 

Zna Pan może jakiś program przechwytujący aktualne użycie procesora przez poszczególne aplikacje, który pozwolił by później przejrzeć, co w danej chwili używało procesora?

 

Oraz przeoczona przeze mnie informacja z pomocy technicznej:

http://wklej.org/id/1425312/


(Bogdan_G) #13

To historię zostaw, a ustaw na czyszczenie przy zamykaniu, tylko choćby pamięć podręczną. To bardzo dużo ulży systemowi.

 

Nie znam takiego programu do statystyk uruchamiania procesu. Dokładny podgląd do monitorowania procesów, to myślę, że spełnia wymagania ten, choć po angielsku: http://www.dobreprogramy.pl/Process-Monitor,Program,Windows,14839.html


(Dyrekt) #14

Dziękuję za pomoc. Myślę, że przeżyję teraz przy zjadaniu tych kilku procent mocy procesora.

Jeszcze raz dziękuję.