Adobe Flash Player zawiesza przeglądarkę

Sytuacja wygląda tak . Usunąłem wszystko co związane jest z Adobe Flash Player i uruchomiłem w trybie awaryjnym. Otworzyłem stronę TVP>Wiadomości. Poprosił o zainstalowanie Silverlight, inaczej nie ma mowy o oglądaniu. OK.

Bez Flash Playera i dodatków nadal zawieszka.

Co mam do blokowania reklam?! Oooo, ano mam GGKiller czy coś takiego, blokuje reklamy (nie pokazują się reklamy w komunikatorze). Na XP mam to samo i nie stwarza to problemu.

Hej,

:arrow: Sprawdzałeś czy problem pojawia się też w innych przeglądarkach?

Uruchom menadżer zadań i sprawdź, jaki proces maksymalnie wykorzystuje czas procesora.

Bardziej chodziło mi o dodatki do przeglądarki FoireFox, a nie o inne “ukrywacze” reklam.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodatków nie mam.

Na tych procesach się nie znam, zmieniają się te cyferki. Większość OO. Najwięcej ma proces bezczynności :slight_smile:

Teraz bo chciałem, aby było jak na drugim PC mam:

Adobe Flash Player Active X, Adobe Flash Player 11 Plugin i Silverlight, nadal Reader odinstalowany, AIR i Community Help, i na IE wszystko działa bez problemu. Na Firefox nadal nic, nawet You Tube się zawiesza.

Hej,

Proces bezczynności generalnie pokazuje, ile czasu procesora nie jest zajętego - taka różnica między 100% i tym, co jest aktualnie wykorzystywane. :slight_smile:

Sprawdź w menadżerze zadań, czy w czasie tych zwieszek proces plugin-container.exe bądź FlashPlayerPlugin_11_7_700_224.exe nie wykorzystuje 100% czasu procesora.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie. Wszystko na 0 tylko proces bezczynności 95

Hej,

W takim układzie spróbujmy jeszcze resetowania ustawień przeglądarki. Procedurę opisano tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie sądzę aby to coś dało, bo przecież kiedyś odinstalowałem Firefoxa i po wyczyszczeniu na nowo instalowałem, ale sprawdzę…

Dodane 19.07.2013 (Pt) 8:16

Tak też myślałem, kompletnie nic nie dało.

To rzeczywiście dla mnie zagadka. Pierwsza rzecz z którą tak długo nie daję sobie rady! !!

Nie chcę formatować dysku bo instalacja wszystkiego zajmie mi sporo czasu…

Hej,

Pytanie, czy po odinstalowaniu i ponownej instalacji został utworzony nowy profil użytkownika w przeglądarce. Jeśli nie, to właśnie to może być źródłem błędu. Łatwo to sprawdzić - czy po ponownej instalacji dostępne są ulubione i inne ustawienia Firefox’a?

Nie, nie - to bez sensu. Co jeśli postawienie systemu nic nie da? Straci się tylko niepotrzebnie czas…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj zmiany ustawień w about:config dom.ipc.plugins.enabled true zmiana na : dom.ipc.plugins.enabled false .

po zmianie na false, Fakty TVN działają - nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale próbowałem kilka razy, ale TVP i You Tube nie - zawieszają się.

Przy ponownej instalacji było wszystko od podstaw Firefoxa. Nie wiem czy stworzył nowy profil ale wszystkie ustawienia robiłem od nowa.

Dodane 19.07.2013 (Pt) 17:22

zauważyłem, że czasem nawet zawiesza mi się teraz strona, np pisząc maila. Naciskam jak zawsze PPM w pasku na dole konkretnej otwartej karty potem LPM, znowu PPM i jakoś się odblokowuje. Nie mam pojęcia o co chodzi…

Zacznijmy od tego, ze tych playerów i programów adobe jest sporo. Do oglądania video i prawidłowego działania potrzebny jest adobe flash player non ie i adobe shockwave. Pobierz. Tyle. Wyłącz dodatek skype w firefoxie, jak jest. Problem masz, więc znajdź w C/Windows/Windows32/ Macromedia, Flash i klikasz. Po otwarciu tego folderu zobaczysz plik mms.cfg Klikasz z prawokliku i wybierasz, otwórz w notatniku. Tam dodajesz poniżej dwóch, trzeci wpis:

ProtectedMode=0

Dajesz na plik, na zapisz i wyiksujesz wszystko. Wyłączy się w ten sposób właśnie tryb chroniony flash playera. Często to pomaga.

Masz taki wpis:

i to jest Twój główny problem. Popatrz w necie, jak zastosować chkdsk nawet dwukrotnie.

Przydałyby się też wpisy z zakładki health z programu hdtune.

Hej,

I o tym faktycznie trzeba było napisać na samym początku. Pytanie tylko, czy te zwieszki dotyczą też innych programów niż przeglądarka internetowa?

Zastosuj się do wszystkich zaleceń użytkownika Bogdan_G. Informacje o tym, jak wykonać checkdisk’a znajdziesz na przykład tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zastosowałem się do wszystkich zaleceń.

Włączyłem TVP i TVN działa. Włączyłem You Tube. Pierwszy z brzegu film działa, drugi zawiesza się. Sprawdzam TVP - zawiesza się.

Na początku wszystko było dobrze, na krótko.

Zawieszki dotyczą tylko i wyłącznie przeglądarki Firefox, z której wyłącznie korzystam - na razie?!

Hej,

:arrow: Czy po wprowadzeniu zmiany w konfiguracji Flash’a (plik mms.cfg) restartowałeś system?

:arrow: Jakie informacje zwrócił checkdisk?

:arrow: Co ze screen’em z programu HD Tune? Przydałaby się zakładka Health oraz zakładka ze skanowaniem powierzchni. Oczywiście wykonujemy w niej pełny skan - pole Quick Scan powinno być odznaczone.

Uruchom menadżer zadań i zakładkę wydajność. Następnie zacznij korzystać z FireFox’a. Gdy zdarzy się zwieszka, zrób proszę szybko screen’a menadżera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Zawsze robię restart po zmianach.

2.Żadnych uszkodzonych plików, błędów

3.HD Tune - zadkładka Health pysta, skanowanie całe na zielono OK.

  1. Wydajność

http://imageshack.us/photo/my-images/94/z8h2.jpg/] %7Boption%7D

Hej,

Ale mimo to żadnej poprawy nie widać?

Czyli przynajmniej system jest w porządku.

Czyli też ok.

Na screenie dokładnie widać, że jakiś proces mocniej zaczął obciążać procesor - podejrzenie oczywiście pada na wtyczkę Flash’ową. Dlatego pokaż, proszę, na screenie, jakie wtyczki są obecne w Firefox’ie. Klikasz kolejno w menu Narzędzia -> Dodatki -> Wtyczki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://imageshack.us/photo/my-images/209/fwup.jpg/

Hej,

Na screen’ie też wszystko wygląda poprawnie. Tracę już pomysły, jak tu rozwiązać problem… A próbowałeś w systemie utworzyć dodatkowe konto o uprawnieniach administratora i zainstalowania na nim przeglądarki oraz Flash’a? Resztę dodatków bądź wtyczek na razie wypadałoby pominąć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po co Ci tyle wtyczek? Java potrzebna, gdy zajmujesz się programowaniem, uruchamianiem pewnych aplikacji w javie i czasem potrzebna jest do wyświetlenia banerów, czy jakiejś gierki w necie. Błędy javy występują często. Rozumiem, że masz google earth, bo Ci potrzebny. A gdzie te DRM?

Mam od jakiegoś czasu firefoxa 22, no i działa, nic się nie zawiesza, prawidłowo działa YouTube itd. Parę reklam mi nie zawadza. Przeglądarka się nie zawiesza.

http://vpx.pl/image/S8tf Właściwe ustawienie wtyczek masz w opcjach http://vpx.pl/image/S8ua

Właściwy dobór oprogramowania służącego do netu i działania aplikacji w windows, to podstawa. U mnie niemłody komputer, 7 lat, a net chodzi, jak błyskawica. System też.

Według mnie wtyczek jest b. mało. To co jest to potrzebne zwłaszcza Java.

Ja też nie wiem o co chodzi, tym bardziej że staram się nie robić bałaganu na komputerze. Komputer stary 6 lat. Niedawno formatowałem, pierwszy raz. Wszystko przebiegło poprawnie i działało. Nie jestem w stanie stwierdzić, w którym momencie pojawił się problem. Wydaje mi się że nie było to tak nagle.

Czy pozostaje ponowny format? Tyle aplikacji, które muszę zainstalować, zajmie mi 2 tyg… :frowning: