Adobe Flash Player, zużycie procesora 90%

A, więc moje pytanie dotyczy Flash’a, a bliżej gier we flashu po odpaleniu 3 okien z tą samą grą zużycie procesora jest powyżej 90%, a pamięci ponad 2MB…

I tutaj kilka pytań (wersja Flash’a najnowsza*):

  • Czy jest możliwość ustawienia jak najniższej jakości?

  • Być może jest jakiś program który zastąpi Flash?

Przy 4 oknach komp nie daje rady i wyskakują błędy ;s. A co do gry to gra 2D, a bliżej http://en.canaan.gpotato.eu/

Mam nadzieję, że ktoś pomoże.

Pozdro,

Yoooj

Niestety, duże użycie CPU to zmora Adobe Flash Playera. Taka jest smutna prawda.

Wszystkie flashowe elementy stron mogą być odtwarzane tylko przez flasha a ten pamięć zżera bez opamiętania.

Flasha nic ci nie zastąpi bo adobe nie udostępnia jego specyfikacji i nikt inny nie jest w stanie zrobić żadnego alternatywnego playera.

Jedyna nadzieja w HTML5 który ma własne mechanizmy odtwarzania filmów i ma poparcie wielu poważnych firm żeby zastąpić flasha (między innymi Apple i Microsoft).

Puki co to jedynie pozostaje nam liczyć ile okienek z flashem mamy otwartych i otwieranie ich jak najmniej naraz…

U mnie banery reklamowe obciążają znacznie procesor, bo sie ruszają i takie tam… Niewielkie obciążenie generuje za to, jak oglądam filmy na youtube.

Ustawienie niższej jakości niewiele da. Jesli nie chcesz samoodtwarzających się flashów… to zainstaluj wtyczkę FlashBlock do Firefoxa. Masz IE, masz problem:)

mateusz-1991 , :lol: zdaje ci się.

To nie odpalaj 3 okien.

Prawym na obiekt flash>jakość>niska

Potwierdzam że niewiele daje obniżanie jakości. Ale do blokowania niepotrzebnych reklam w FF polecam Adblock Plus bo on potrafi blokować nie tylko reklamy we flashu ale też i inne jak zwykłe banery czy skrypty js (one też często potrafią strasznie drenować procka np. ostatnio popularne w zimie skrypty “padającego śniegu”) a nawet ukrywać wybrane elementy strony i ma spore możliwości konfiguracji choć jest prosty w użyciu.

Zdawać to ci się może. Wiem ile menedżer pokazuje.

A co do jakości to już mówiłem:D

Dodane 25.05.2010 (Wt) 10:35

Polecam Flashblock do FF. A do IE SimpleBlock’a