Adobe Photoshop 7.0 czy Corel Draw 11

(Dragonlnx) #1

Co jest lepsze do grafiki na strony www itp.

1.

(pysiu) #2

obydwa są użyteczne i drogie :slight_smile:

(lazikar) #3

Poczekaj na wyniki. Co post bedziesz pisał który lepszy. Odpowiedz prosta żaden bo za drogie. Ja jak mam dać za program 3500zł to wole już wydać pieniądze na serwer i reklame. :smiley:

Jeśli już pytasz to Adobe. Zbieraj pieniąde. :lol:

(Asterisk) #4

Chyba nie będzie :smiley:

(Aston Martin Lagonda) #5

Zapraszam na xxxxx forum dyskusyjne najlepszego w polsce serwisu motoryzacyjnego, xxxx

----------------------------

złamanie regulaminu

linki ukryte

Lazikar

(Ryan) #6

Pytanie z rzedu: co lepsze kaszanka czy wyborowa. Corel Draw to program do grafiki wektorowej. Szopa służy do obróbki grafiki rastrowej.

Ale do rzeczy. Do wektorów w zasadzie są trzy opcje: Freehand, Corel Draw lub Adobe Illustrator. Wybór jest tylko i wyłącznie kwestią gustu, przy czym Freehand jest nabardziej powerfull a Illustrator najlepiej współpracuje z fotoszopą. Dla zastosowań amatorskich polecam SodiPodi - darmowe i niezłe.

Do rastrowej grafiki wybór jest nieco większy. Photoshop, Aura, Painter, Paint Shop Pro, Corel Photopaint. Najbardziej zaawansowana jest Aura, Dalej Photopaint i Photoshop (tu wybór jest znowu kwestią gustu i softu, z którym musimy współpracować), Painter kiedyś był 'full wypas', ale już jest nieco z tyłu. PSP to wybór dla osób z mniejszą ilością gotówki. Da się w tym pracować, ale efekty są lekko drewniane (lub wymagają większego nakładu pracy niż w wypadku np. szopy).

W ankiecie udziału nie wezmę bo, jak mówię, pytanie jest całkowicie bez sensu postawione.

(Kam) #7

A dal mnie pytanie ma sens: Adobe Photoshop 7.

(Ryan) #8

kamiennikl: do rysowania logo na billboard też byś PSD użył? Jizz...

(Asterisk) #9

Niezupełnie tak - raczej nie do końca sprecyzowane.

Odpowiedź i pełna ocena wymaga zastanowienia i weryfikacji

wszystkich informacji w konfrontacji z przewidywanymi

zastosowaniami oraz możliwościami finansowymi.

Końcowy wynik będzie jakąś tam wypadkową wielu

informacji.

Sądzę, że Shark takich właśnie danych poszukuje

Nie mówiąc już o

(Kam) #10

Ja używam tylko Adobe Photoshop CS, kiedyś pobrałem wersję testową Corela - dla mnie Photoshop lepszy i to o dużo. Napewno bym nie wziął do tego Corela...

(system) #11

Stawiam na Corela bo tańszy i bardziej rozbudowany i uniwersalny.Ma w sobie w rzeczywistości dwa programy.Podstawowy:Corel oraz Photopaint,który momentami przewyższa Photoshopa.

(Ryan) #12

kamiennikl nadal rozbijamy się o kwestię dysonansu między grafiką wektorową i rastrową. Pytanie moje jest proste: porównujesz do szopy Corel Draw czy Corel Photopaint? Bo różnica między nimi jest jak między Wordem a Excelem. :wink:

(boczi) #13

Sądzę, że ankieta porównywalna obie aplikacje nie ma sensu kkerując się m.in. argumentami Ryana.

(Kam) #14

Porównuję, ale nie szopę, tylko do Photoshopa :smiley: Photopainta. No nie wiem jak Wam, ale mi się poprostu lepiej pracuje w Photoshopie.

(Ryan) #15

Now we're getting somewhere. :wink:

Pakiet Corela to nie CorelDraw a "CorelDRAW Graphics Suite". CorelDraw to program do grafiki wektorowej, którego odpowiedniki wymieniłem. Nadal jednak nie ma co porównywać nawet całego pakietu Corela do szopy (zdrobnienie od photoshop :-D), bo porównujemy jeden program do kilkunastu. :slight_smile:

Gdyby z kolei porównywać szopę i ilustratora do Draw i Photopaint, to wybór nie jest już taki oczywisty. :slight_smile: Moim zdaniem Draw jest wygodniejszy od Adobe Illustratora, choć ponownie jest to kwestia gustu. Znam zarówno osoby, które przedkładają ilustratora nad CorelDraw jak i miłośników pakietu Corela (w tym i Photopainta). Tutaj już nie ma mowy o wyraźnej 'lepszości' :wink: a o indywidualnych preferencjach i najczęsciej z kwestią czego używało się najpierw.

Przy profesjonalnym zastosowaniu okazuje się, że ważniejsze od wszystkich funkcji zebranych do kupy jest... interfejs. Szybciej i wygodniej mi się pracuje w szopie, bo znam skróty klawiszowe i znam moc narzędzi (w przypadku programu Corela musiałbym zgadywać). Z kolei skróty CorelDraw są dla mnie bardziej oczywiste niż te z Illustratora i stąd wybór dziwnego tandemu CorelDraw+Photoshop.

Jeszcze jedno: do malowania myszką (lub piórem) a nie obróbki grafiki najlepsze programy to Painter i Aura. To tak na marginesie. :wink:

(Kam) #16

Dobra, ja już się nie wypowiadam, bo znowu to samo napiszesz :wink:.

Wiadomo, używałbym 2 lata CorelDRAW Graphic Suite, a Photoshopa tydzień, to bym pewnie inaczej pisał...

(Zico07) #17

A jeżeli chodzi o samą obróbke zdjęć to który program oferuje więcej adobe photoshop czy paint shop pro. Który Waszym zdaniem jest lepszy do tego zadania.

(Dragonlnx) #18

Moim zdaniem :wink:

(Kam) #19

A moim Photoshop.

(Lewy) #20

używałem wielu aplikacji, paint shop 9, corel draw 12 ... jednak najbardziej do gustu przypadł mi photoshop cs, ze względu na łatwość w obsłudze :slight_smile: