Adres email

(Wenorika) #1

czy można mając imię, nazwisko,miejsce zamieszkania i inne znaleść adres email danej osoby

(aju) #2

Maila firm raczej tak.

Maila prywatnej osoby praktycznie niewykonalne.

(Wenorika) #3

dlaczego

(aju) #4

damian123456789 bo nie ma takich spisów w necie :stuck_out_tongue:

Możesz wpisać imie i nazwisko, ewentualnie adres np. w google.

Jeśli taka osoba ma stronę i na niej podała takie dane to znajdziesz taką stronę.

(Lilimek) #5

Podczas rejestracji, albo nie podajesz danych osobowych, a jeśli tak to nie są one udostępniane. Skoro znasz wszystkie dane osoby to czemu jej nie poprosisz o podanie adresu e-mail?

(Pinkol) #6

Są udostępniane Kolego Lilim ,więc skąd ten spam??Muszą mieć Twój adres skoro spam jest rozsyłany.Prosty przykład (pamiętam do dziś) założyłem maila i po 2 minutach już był spam,jeszcze nie zdążyłem nikomu podać swojego adresu skrzynki.Kolejny prosty przykład (może nie odnośnie informatyki) , ZUS - Zakład Ubezpieczeń Społecznych ,niby nie mogą podać Twoich danych osobowych bo są zastrzeżone , a tu proszę....przychodzi lub dzwoni do Ciebie gość i namawia Cię abyś przystąpił do jakiegoś tam jego funduszu emerytalnego, i skąd ma dane???

pozdrawiam

(aju) #7

lukas.ksawera często gdy się gdzieś rejestrujesz to wyrażasz zgodę na przesyłanie swoich danych.

Stąd takie firmy mają Twój adres.

Boty a nawet same serwery (np.onet) rozsyła reklamy i stąd te wiadomości :wink:

(Pinkol) #8

aju własnie Kolego nie wyraziłem zgody.Boty swoją drogą.Ale w naszym pięknym kraju nic sie nie utrzyma w tajemnicy :):slight_smile:

pzdr

(D_@_Mi@n) #9

często nieda się zarejestrować nie wyrażając zgody na przechowywanie i przetwzrzanie danych osobowych

inna rzecz to to czy dana osoba podała przy rejestracji swoje prawdziwe dane - ja osobiśćie zawsze zmyślam swoje dane tym bardziej jeśli skrzynka służy do rejestracji

(boczi) #10

http://nospam-pl.net

(fiesta) #11

Nie są.

Jak go podajesz na niewiadomo jakich stronach to go mają

8)

To były informacje które wszyscy dostają do skrzynek na darmwych serwerach ( z czegoś muszą je utrzymywać).

Pytaj się ZUSu, na pewno nie trafił do Ciebie po adresie email :twisted:

Poza tym są "roboty" skanujące strony www w poszukiwaniu adresów email, dlatego należy unikać podawania adresów na stronach www, forach internetowych itp. a szczególnie w formie z "@". Lepiej ją zastąpić literami at choć i już na to spamiarze znaleźli sposoby :frowning:

(Lilimek) #12

Nie są. Prosty przykład. Adres mailowy mojej matki nie został podany nigdzie w sieci. Mają go dwie osoby. I do dziś nie przyszła żadna reklama (poza tymi rozsyłanymi przez o2.pl, bo tam ma skrzynkę). Natomiast mój adres który nie raz jest podawany w sieci (poprzedni, bo obecny jest już tylko dla znajomych) zaliczał ponad 50 wiadomości (spam) dziennie.

To kwestia czy gdziesz podajesz swój adres, czy nie.

Niestety nawet na to są sposoby. Ale ograniczając podawanie swojego maila w różnych zakamarkach sieci wydatnie ogranicza ilość otrzymywanego spamu :slight_smile: A przy dobrym filtrze nie jest to już taki problem.