Adres IP kompa z innej sieci LAN


(Kukul16) #1

Witam.

Mój problem polega na tym, że adminuje sobie jedną stronkę i dużo osób pisze głupoty, bluzgi, etc. Chciałbym jakimś cudem dowiedzieć się kto mi to wpisuje, tzn. najwięcej osób wchodzi z sieci LAN i widzę tylko główne IP łącza DSL. Czy mógłbym jakoś dowiedzieć się o adres mac'a komputera, z którego ktoś mi się wpisuje i na jakim IP'ku w swojej sieci śmiga? (np. 192.168.1.238)

Jeśli łamę zasady tego forum to z góry wielkie sorry!! Ale denerwują mnie moi userzy i nie chcę blokować całej sieci lan tylko jednego IP'ka z tej sieci.

Z góry wielkie thx za pomoc!


(Bbieniol) #2

To IP co podałeś, to jest IP sieci wewnętrznej... Niestety z tego co mi wiadomo to nie dojdzie sie do tego kto to, ponieważ taki adres sieci wewnętrznej mają tysiące osób :wink:

Chyba musisz zwiększyć swoją cierpliwość :wink:

Pozdrawiam


(Kukul16) #3

Ale jak mam główne IP całej sieci? To później też nie mogę nic zrobić?

Szkoda mi blokować niewinnych :confused:


(fiesta) #4

kukul wiele osób pracuje za tzw "natem" czyli na zewnątrz widać tylko IP serwera. Jeżeli zablokujesz ten numer, zablokujesz dostęp wszystkim komputerom pracującym w tej sieci.

Nie możesz się dowiedzieć. Takie informacje posiada tylko administrator sieci i może je udostępnić tylko uprawnionym osobom. A Ty do nich nie należysz 8)


(Adarek) #5

Ale może może mu pokazać co dany typ wypisuje . Administraor danej sieci

może zwrócić mu uwagę bez pokazywanie numeru kukul -owi