Adres na krasnalu

(Wojciech R) #1

Witam!

Jak zrobic aby inni ludzie z zewnątrz mogli wejść na moja stronę zrobiona na krasnalu, Wogóle to nawet niewiem jak zrobic adres-próbowałem cos ustawiac i na moim kompie działało ale na zewnatrz na tym adresie nie-jedyne co moze porzeszkadzać to mój ip-otóz gdy wpisze sie w przegladarce mój ip to każe sie zalogowac do jakiegoś "home gateway"

Chciałbym abyście mi powiedzieli jak przy powyższej sytuacji zrobić aby każdy mógł wejśc na moją stronę - jak zrobić adres korzystajac z krasnal serv.

(szpon5) #2

Nikt oprócz ciebie nie wejdzie na twoją stronę z katalogu krasnal, musisz ten katalog na serwerze umieścić. Polecam cba.pl

(Szwejas2) #3

Jest taka możliwość, czy twój komputer jest za NATem? Czy ma zewnętrzne IP? Jaki jest twój ISP?

(Wojciech R) #4

mam na tym stronę i równiez polecam :wink:

co to?

Netia (internet:net24)

(Szwejas2) #5

NAT

Jeżeli używasz routera to oznacza że IP do twojego komputera ma właśnie on (przy neostradzia zaczyna się od 83...). Twój komputer ma zaczynające się od 192 lub 169. W takim przypadku nie możesz udostępniać zawartości krasnala.

Jeżeli korzystasz z modemu to oznacza, że posiadasz zewn. IP - wtedy zadziała.

Jak to zrobić pisze w instrukcji krasnala.

(Wojciech R) #6

Ja mam zaczynajace się na 87....

(Szwejas2) #7

Jeżeli korzystasz z modemu to:

Wchodzimy do MENU: USTAWIENIA->httpd.conf i odszukujemy taka linijkę:

ServerName 127.0.0.1

Następnie w miejsce 127.0.0.1 wstawiamy swoje IP, użytkownicy modemów mogą nie zawracać sobie tym głowy, gdyż za każdym razem maja inne IP. Następnie zapisać plik i przerestartowac serwer.

Jeżeli masz dynamiczne (zmienne) IP, to codziennie będziesz musiał w tym pliku zmieniać (w netii chyba zmienia się co 24h).

(Wojciech R) #8

Ale i tak mi nie działa-tylko na swoim mogę miec adres i nikt zewnątrz się nie dostanie-ja już to probowałem :confused: