Adres na krasnalu

Witam!

Jak zrobic aby inni ludzie z zewnątrz mogli wejść na moja stronę zrobiona na krasnalu, Wogóle to nawet niewiem jak zrobic adres-próbowałem cos ustawiac i na moim kompie działało ale na zewnatrz na tym adresie nie-jedyne co moze porzeszkadzać to mój ip-otóz gdy wpisze sie w przegladarce mój ip to każe sie zalogowac do jakiegoś “home gateway”

Chciałbym abyście mi powiedzieli jak przy powyższej sytuacji zrobić aby każdy mógł wejśc na moją stronę - jak zrobić adres korzystajac z krasnal serv.

Nikt oprócz ciebie nie wejdzie na twoją stronę z katalogu krasnal, musisz ten katalog na serwerze umieścić. Polecam cba.pl

Jest taka możliwość, czy twój komputer jest za NATem? Czy ma zewnętrzne IP? Jaki jest twój ISP?

mam na tym stronę i równiez polecam :wink:

co to?

Netia (internet:net24)

NAT

Jeżeli używasz routera to oznacza że IP do twojego komputera ma właśnie on (przy neostradzia zaczyna się od 83…). Twój komputer ma zaczynające się od 192 lub 169. W takim przypadku nie możesz udostępniać zawartości krasnala.

Jeżeli korzystasz z modemu to oznacza, że posiadasz zewn. IP - wtedy zadziała.

Jak to zrobić pisze w instrukcji krasnala.

Ja mam zaczynajace się na 87…

Jeżeli korzystasz z modemu to:

Wchodzimy do MENU: USTAWIENIA->httpd.conf i odszukujemy taka linijkę:

ServerName 127.0.0.1

Następnie w miejsce 127.0.0.1 wstawiamy swoje IP, użytkownicy modemów mogą nie zawracać sobie tym głowy, gdyż za każdym razem maja inne IP. Następnie zapisać plik i przerestartowac serwer.

Jeżeli masz dynamiczne (zmienne) IP, to codziennie będziesz musiał w tym pliku zmieniać (w netii chyba zmienia się co 24h).

Ale i tak mi nie działa-tylko na swoim mogę miec adres i nikt zewnątrz się nie dostanie-ja już to probowałem :confused: