Adres przypisany przez DHCP

Witam

Mam taki problem mam neta Lanowego. Jestem za Natem. Adres jest przypisywany przez DHCP na podstawie MAC adressu karty która jest w kompie stacjonarnym. Czy jest jakać możliwość ominięcia tego bo chce podłączyć laptopa i nic sie nie dzieje jak klikam napraw to pisze że Połaczenie ma ograniczoną Funkcjonalność czy coś w tym stylu a jesli się nie da w ten sposób to co potrzebuje żeby w domu stworzyć siec Wi-fi (Mieszkanie ponad 60m2)

zostaw glowny komp polaczony tak jak jest.

wsadz do niego karte WiFi. uruchom ICS (internet connection sharing), komputer bedzie udostepnial internet poprzez siebie i stanie sie routerem, serverem DHCP dla swojej podsieci itd

skonfiguruj Wi-Fi jako ad-hoc.

Obojetnie jaka karta Wi-fi?? PCI czy USB ? i czy napewno bedzie to chodzić ??

Jeżeli chcesz PCta zastąpić laptopem na chwile to sklonować MAC adress i gotowe, a jeżeli z PCta chcesz zrobić router to jak jak wholtay napisał.

Jeżeli chcesz podpiąć laptopa zamiast PC to:

-start>uruchom>cmd>ipconfig /all zapisujesz np. w notatniku adres fizyczny(mac adress)

ściągasz program o nazwie MacMakeUp i go uruchamiasz tam wybierasz swoją kartę sieciową w laptopie(zapewne ethernet) i wpisujesz adres fizyczny(MAC) który uprzednio zapisałeś i już pobiera ładnie IP i internet śmiga.

jeżeli jest to tylko zabezpieczenie mac to router bezprzewodowy z funkcją CLONE MAC np. TP-LINK

Bravo dla pana Bolo92 Program do zmiany MAC’a podziałał i odrazu net działa na Laptopie. Wielkie Piwo dla ciebie :smiley:

piwo.jpg