Adresacja IP - projekt


(Elenka1984) #1

Jest jakaś tam ilość komputerów, około 100 i mam zrobić adresację w następujący sposób, że tylko 1 komputer z danego działu może wejść do internetu, czyli korzysta z adresów rozpowszechnionych, natomiast reszta korzystają z adresów IP prywatnych. Mam pytanie w jaki sposób prywatne adresy IP blokują dostęp do internetu??

P.S. Nie chodzi o zadanie domowe, ani o pracę, ale o projekt z CISCO, który mamy na zaliczenie sieci!

P.P.S. Jest ktokolwiek kto się orientuje jak do tego najlepiej się zabrać?? Po jeżeli chodzi o samo policzenie hostów czy broadcastu to nie mam problemu, po prostu mam problem z ogarnięciem zagadnienia... :frowning:

HELP :frowning:


(pysiu) #2

http://www.banita.pl/~pysiu/ci/index1.html


(Elenka1984) #3

I jeszcze jedno... Jak mam rozumieć: "Firmie został przydzielony pojedynczy blok adresów klasy "C" w celu uzyskania dostępu do internetu"... Tu mam problem... Mam wybrać sobie jakikolwiek adres IP klasy C dla całej jednej wielkiej sieci i jednocześnie podzielić tę sieć na ilość podsieci, które mogą należeć do jednego komputera... Poza tym, czy komputery (na przykład jest jakiś dział a w nim boksy) mogą mieć ten sam adres podsieci?? Czy mam budować podsieć podsieci??