Adresy w WinePrefix / PlayOnLinux

(jakubcjusz) #1

Witam

Mam prostą aplikację napisaną przez znajomego, ale skompilowaną pod Windowsem. Do jej poprawnego działania wymagany jest plik konfiguracyjny w który podaje się BEZWZGLĘDNĄ ścieżkę do pliku z danymi. I teraz pytanie: jak to ustawić? Próbowałem C:\program\baza... lub /home/user/.PlayOnLinux/WinePrefix/drive_c/program/baza ale program twierdzi, że nie widzi bazy. Jak zatem powinienem to zaadresować?

Dzięki i pozdrawiam

(roobal) #2

Według podręcznika Wine:

Z tego wnioskuję czy czasem nie powinno być tak:

WINEPREFIX=/sciezka/do/programu

Pozdrawiam!

(jakubcjusz) #3

Próbowałem tego, ale albo nie rozumiem jak to działa (bardziej prawdopodobne), albo to nie działa...

(etam) #4

WINEPREFIX nie ma tu nic do rzeczy. To służy do tworzenia osobnych sztucznych windowsów. Ja np. mam Team Fortress 2 zainstalowane w ~/.wine-tf2, WoW w ~/.wine-wow, mniejsze przydatne rzeczy mam w ~/.wine-stable, a domyślny ~/.wine mogę w każdej chwili usunąć i zacząć z nim od nowa.

Wracając do tematu: Jak uruchomisz winecfg i wejdziesz w zakładkę Dyski, to zobaczysz, że masz "Z:" przyporządkowany do "/". Więc jeżeli jakiś plik masz w linuxie w /home/user/ala/ma/kota.txt, to ścieżka do niego w wine, to będzie z:\home\user\ala\ma\kota.txt.

Poza tym polecam narzędzie winepath. (Ciebie interesuje flaga "-w")

(jakubcjusz) #5

No niestety coś nie idzie. Albo ja coś robię źle, albo coś jest nie tak z programem. Pod Windowsem działa :frowning: