Adsl przez router

(E Marek21) #1

mam takie pytanie czy jak kupie router do dzielenia łącza adsl to będzie on musiał być podłączony do jednego z komputerów czy będzie działał niezależnie jako modem ?

(Marekglapa) #2

Router pracuje niezależnie.

(E Marek21) #3

no tak ale przy zwykłym modemie używa sie programu dostępowego z nazwą użytkownika i hasłem czy też ustanawia sie połączenia z takimi danymi i czy do routera można wprowadzić te dane, znajomy ma net z usp także dzielony przez router ale tam rejestruje sie na stronie producenta i internet działa niezależnie a u mnie przy net24 moden łapie synchronizacje dopiero po włączeniu komputera

(Sidhmor) #4

Jakby to obrazowo napisać - router ma coś takiego jak, hm… wbudowany OS… działa on trochę jak serwer, po skonfigurowaniu go jest on połączony z netem praktycznie cały czas, a komputery podączone są do niego wcale nie muszą być załąćzone. Kup router z wbudowanym modemem ADSL i wszystko powinno śmigać.

(Adax) #5

Za bardzo zamątane. Wytumaczę. Więc tak.

1. Podłączasz linię zamiast do modemu to do routera.

2. Rounter jest niezależny, Nie musi być włączony któryś z komputerów, aby był net na drugim bo to router ma adsl i to on rozdziela.

3. Kiedyś się łączyłeś przez aplikację dostępowąm przez modem. Teraz te dane, tzn. login np. XVfd4C@neostrada.pl i hasło np. sV3Dv podaje się rounterowi zrobi to po sfojemu i się połączy.

4. Np ja w taki sposób zbudowałem na podstawie neostrady i routera Pentagrama Cerberusa P 6331-42 zbudowałem poniższą sieć.

siec.jpg

(E Marek21) #6

dzięki druga wypowiedź była wystarczająco jasna, więc dzieki za trud, chciałem się upewnić czy jest taka możliwosć przed zakupieniem modemu