ADSL + WiFi - maksymalny zasięg

Witam,

Mam zamiar zrobic siec bezprzewodową dzielącą Neostradę TP na 3 domy położone obok siebie w odległości ok 15 metrów. Po drodze jest jak by nie patrzec trochę ścian :slight_smile:

Chciałbym kupić 2 w jednym czyli modem ADSL + AP. Analizując to co jest dostępne na rynku zastanawiam się nad jednym z trzech modeli:

D-Link Wireless N ADSL Router DSL-2740B - zaletą jego ejst to, że mogę zmienic anteny na mocniejsze zwiększając zasięg.

Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G lub Linksys Wireless-N Router ADSL - WAG325N - wszyscy chwalą Linksysa jednak nie ma możliwości zmiany anten.

W sieci jaką tworzę maja byc 3 komputery stacjonarne i w nich można zmienic anteny w kartach. Dodatkowo ma pracowac też 5 laptopów które mają już karty wbudowane i tu jest największy problem albowiem są to mobline urządzenia i pracują w różnych lokalizacjach na całej posesji.

Prosiłbym o pomoc co wybrac :slight_smile:

Czy ktoś może wie jaką moc i/lub zasięg mają Linksysy? W skrajnych warunkach sygnał musi pokonac około 25 metrów a po drodze ma trzy ściany ceglano/betonowe. Może okazac się że wystarczy któryś z tych do obsługi mojej sieci.

Anternatywną opcją jest oczywiście zakup AP osobno i osobno modemu ADSL. Wtedy wybór jest wieszky i można wziąc osławiony Linksys Wireless-G Access Point - WAP54G lub też ACCES POINT WRTR-501 Wireless-N 802.11n draft 2.0 AP / Router ale wtedy jest jak na mój gust troche za dużo kabli pudełek w to zaangażowanych.

Pozdrawiam,

Daniel

Ja bym postawił na alternatywę drugą :smiley:

Skoro tyle kompów ma Ci nawalić(8) to modem jakiś dobry na ADSL z wyjściem RJ-45 i po drugiej stronie kabla WRT54GL najlepiej i antenki jakieś patyki dookólne 12dbi ? :smiley:

Problem już raczej z głowy. Do WRT wrzucić Tomato czy innego alternatywne i byś sobie QOS skonfigurował czy nawet Tomato mod by conaxu(jakoś tak się pisze) ma traffic manager(z którego ja korzystam, chociaż niby QOS też ma, ale tutaj limity połączeń na sekunde i inne no i OFC piorytet, puszczam ściąganie na full(obydwa kompy mają to samo łącze w traffic wpisane) i tylko mój najniższy i najwyższy drugi PC i nawet jak zdzieram 2Mbity czy wysyłam coś to drugi komputer odpalą to mi już ładnie ścina, a tam internet chodzi niezauważalnie wolniej).