AdTool.Win32.WhenU.u

Witam. Od jakiegoś czasu mój laptop jest strasznie zamulony. Po przeskanowaniu antywiusem (F-Secure) w wynikach wyszukuje ryzykowne oprogramowanie, nazwa jak w tytule wątku, lokalizacja C:$Recycle.Bin\S-1-5-21-1572673602-4239068767-4275556777-1000$RFIUJOS.exe. Przez tą aplikację mój administrator dał mi bana i mam zablokowany dostęp do internetu. Dopóki się tego nie pozbędę nie ma mowy o dostępie do sieci. Problem w tym że ja nie wiem jak to zrobić, prosiłam swoich kolegów, ale oni się do niczego nie nadają;) Także proszę o pomoc i bardzo, ale to bardzo szczegółowe informacje krok po kroku co mam zrobić aby się tego pozbyć. Posiadany przeze mnie system to Vista Home Premium OEMAct. Będzie to trochę uciążliwe z uwagi na to że ja nie mam neta i wszystko co trzeba będzie ściągać będę musiała przenosić z innego kompa. Jeżeli jest ktoś cierpliwy i skory do pomocy to będę badzo wdzięczna. :wink:

Wrzuć logi z programów:

a) OTL

Ustaw Processes i Modules na All a w Custom Scans/Fixes wklej:

b) GMER

Skan trwa kilkadziesiąt minut

c) System Repair Engineer

Logi wklej na www.wklej.org

Przed uruchomieniem w/w narzędzi usuń wszysktie programy tworzące wirtualne napędy oraz usuń sterownik SPTD programem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Pierwsze dwa programy dało się ściągnąć z dwoma pozostałymi mam problem, mianowicie wyskakuje komunikat tej tresci A DNS error occurred

while opening the page.

Dodane 18.12.2009 (Pt) 13:09

ok juz wszystko mam poradzilam sobie.Zaraz poinstaluje i bede dzialac dalej.

Dodane 18.12.2009 (Pt) 15:37

Nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłam ale swoje wyniki wkleiłam na wklej.org i czekam na dalsze instrukcje :wink:

a gdzie ten log?

http://www.wklej.org/id/239758/

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem wywołaj opcję Run Scan.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz log z czyszczenia.

Użyj - http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=1647.0

Panda USB Vaccine

http://www.wklej.org/id/240605/ Z tym ze po pierwszym czyszczeniu wyskoczył jakiś błąd i nie utworzył się log. Czynność powtórzyłam i chyba wychodzi na to że usunęło się wszystko za pierwszym razem. Ale nie mi to oceniać. :wink:

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, w OTL kliknij na przycisk CleanUp

Wykonaj pełny skan Dr. Web CureIt

ostatni log http://www.wklej.org/id/240634/

Wykonaj skan jak nic nie znajdzie będzie Ok

Nie mogę przeskanować kompa za pomocą dr.web bo nie chce mi się ten program uruchomić. Może dlatego ze ja mam 64bit system a dr.web działa na 32bit?? Kombinuje z innym antywirem, ale mam problemy z aktualizacją.

Dodane 20.12.2009 (N) 3:45

Przeskanowałam kompa innym programem (tym co wcześniej wykrywał “winy32”), nic nie znalazł, wszystko jest na zero. Wychodzi na to że udało się wszystko ładnie wyczyścić. Poza tym komp o wiele lepiej chodzi , już go nie muli. Także dziękuję bardzo za pomoc i cóż… Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę!

Może w zastępstwie Dr.Web użyj Malwarebytes Anti-Malware