Aero - czy na pewno zadziała?

Witam. Posiadam laptopa Toshiba l30-10x, karta graficzna ATI Radeon Xpress 200M Series i tu moje pytanie: czy na pewno na tej karcie będzie działac Aero ? Jakie trzeba sterowniki do tej karty ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

informacje otym powinnenes znaleśc na stronie producenta karty

Karta jest zgodna z WDDM , obsługuje PS 2.0 i jest zgodna z Dx 9. Teoretycznie, powinno pójść bez problemu.

Chipy mobilne obsługujące Aero:

ATI Radeon Xpress 200M, ATI Mobility Radeon X1800, ATI Mobility Radeon X1600, ATI Mobility Radeon X1400, ATI Mobility Radeon X1300, ATI Mobility Radeon X800, ATI Mobility Radeon X700, ATI Mobility Radeon X600, ATI Mobility Radeon X300, ATI Mobility Radeon 9800, ATI Mobility Radeon 9700, ATI Mobility Radeon 9600, ATI Mobility Radeon 9500, ATI Mobility FireGL V5200, ATI Mobility FireGL V5000, ATI Mobility FireGL V3200, ATI Mobility FireGL V3100

Dziękuję za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam.

tactical

mam tą kartę na swoim lapku, aero glass chodzi płynnie :slight_smile:

Potwierdzam. Miałem na poprzednim. Aero chodziło.

Cpt.Pigmej , nie wiem po co cytujesz poprzedni post …

Niewiedza nie jest powodem do wstydu. Już spieszę ją zaspokoić.

Założyciel topicu chciał wiedzieć czy Aero pójdzie na jego karcie. tactical odpowiedział że ma tą kartę u siebie i chodzi Aero. Ja również w poprzednim lapku (tak jak tactical) miałem tą kartę i Viste z Aero. Aby się nadmiernie nie rozpisywać (co jednak musiałem uczynić byś zrozumiał sens istnienia mojego poprzedniego posta) zacytowałem tylko jego wypowiedz i ją poparłem. W ten oto prosty sposób autor topica otrzymał nastepujący komunikat: tactical i Cpt.Pigmej mieli/mają tą grafę i Aero u nich chodzi.

Czy wystarczająco jasno się wyraziłem?

No dobrze, a jak sie sprawa ma z nVidia. Mam w laptopie Geforce Go 6100. Wiem tylko że karta ma 256 mb. Pójdzie? :roll:

Aktualnie mam GeForce Go 7600 i Aero biega płynnie jak film. Zero problemów. Nie wiem jak stoi 6100 w stosunku do 7600, ale wątpię by twój nie dał rady.

Aby uruchomić Aero Glass , karta musi spelniac trzy podstawowe warunki, tzn: zgodność ze sterownikami WDDM , pełne wsparcie dla DirectX 9.0 , i obsługiwać Pixel Shader w wersji 2.0. Polecam też lekturę:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=121

To wszystko o czym piszesz p@wel już wiem :stuck_out_tongue: Tylko nie wiem, bo już w tym tak nie siedze tak jak dawniej gdzie można znaleść liste kart nVidi które chodzą na viście.

To ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej mojej ATI. Jakie sterowniki muszę zainstalować aby działało Aero ? Mam oryginalne ati catalyst, czy to wystarczy ?

Serie kart z Nvidia które obsłużą Aero to: GeForce 6, 7 i 8 , oraz chipsety nForce 4 i 5 , dokładniejsze dane znajdziesz na stronie producenta (Napewno uruchomisz Aero :-D)

Nie musisz instalować, bo w Viscie już są sterowniki do tej karty. Będziesz miał również dostępną do niej aktualizacje opcjonalna na Windows Update , czego odradzam Ci instalować, bo w moim przypadku po tej łatce strasznie zacinały sie filmy odtwarzane z DVD.