Aero-Czy znacznie spowolni komputer?

Mam na razie Win’a XP i zastanawiam się nad kupnem systemu Vista… Moja konfiguracja systemu jest widoczna poniżej czy Aero mi odpali po dokupieniu RAM’u i czy znacznie spowolni komputer??

Pozdro dla Admina :slight_smile:

<<::Viper::>>

Aero nie znacznie spowolni Ci kompa, aero glass będziesz miał automatycznie właczonego po instalacji systemu, nawet teraz na twoim kompie, Vista będzie chodziła płynnie, jeśli niekozystasz z programów do obróbki grafiki, edycji filmów :slight_smile:

Viper ja na twoim miejscu dokupił bym jeszcze 512 ramu i wyłączył przezroczystość okienek :wink: Wtedy będzie chodzić bdb…no ale jak lubisz bajery to inna sprawa:)

głupoty gadasz, jak dokupi jeszcze 512 ramu, to z aero glassem będzie komp szybko smigał, i nie będzie różnicy czy będzie miał właczone aero glass, czy tylko aero basic.

Nie wiesz , to nie wprowadzaj w błąd

aero a gdzie ja napisałem że mu sie będzie aero glass cioł? Nie potrafisz czytać, nie pisz głupot…napisałem tylko że ja dokupiłbym 512 ramu i wyłączył przezroczystość bo defakto na 100% by coś tam szybciej chodził może niewiele ale coś napewno a po drugie primo…mi takie bajerki jak przezroczystośc są zbędne :slight_smile: A róznica czy będzie miał włączone czy nie jest napewno…w końcu z przezroczystością więcej napewno ramu pobiera :slight_smile: Więc róznica jakaś już jest:)

bzdura, masz określoną ilość ramu, to nie ważne czy z aero glassem chodzi czy z aero basic

szybciej, jak masz 1024 ramu, to system będzie tak samo szybko chodził z aero , czy bez, różnica może być nieco zauważalna, jeśli mamy słaby konfig kompa, więc nie gadaj, nawet wyłączenie niepotrzebnych usług uruchamiających się ze startem systemu na nic się zda mając dobry komp, jedynie mozna zauważyć różnice na słabym sprzęcie …

a ktos cię pytał o twoje zdanie, nikogo to nie interesuje, autor nie pytał o twoje zdanie, ani o to czy chcesz czy nie mieć aero/czy ci potrzebne/zbędne, temat pytania był inny

jak ma 1024 ramu nawet nie zauważy spowolnienia systemu, więc nie gadaj głupot

jaka różnica, zabieże 10 mb ram więcej przy 1024 ramu, w tym wolnych ponad 700 mb, nie odczue różnicy, i powiem ci chłopie jeszcze edno, nie testowałeś visty/czytałes jakieś głupoty w necie tylko, nie poparte doświadczeniami, to się nie wypowiadaj bo wprowadzasz w błąd :!:

To że nie zauwazyłeś spowolnienia to może wynik tego że jesteś krutkowzroczny…kto cie o zdanie pyta czy zauwazyłeś? Jestem pewny choć nie testowałem że jest róznica pomiedzy aero glass full bajer a na minimalnych opcjach na zdrowy rozum człowieku :slight_smile: Autor nie pytał mnie o zdanie ale to była rada z mojej strony więc nic ci do tego :slight_smile:

nie testowałes …to się nie wypowiadaj bo

jest inaczej niż mówuisz, siedzę człowieku od poad roku na windows vista, więc wiem lepiej od ciebie, gdzie nie :

Co do Aero Glass, po to są wymagania co do dobrej karty graficznej, żeby to ona się zajmowała Aero Glass sprzętowo, więc co do ogólnej wydajności komputera to wyłączenie kompozycji nie wpłynie albo wpłynie w niezauważalnym stopniu. Ostatnio był nawet taki test opublikowany na jakiejś niezależnej witrynie (niestety nie pamiętam gdzie).

Co do RAMu to przypominam, że Vista ma zupełnie odmienny model zarządzania pamięcią niż XP. Wychodząc od 512 MB (w miarę komfortowa praca z najpopularniejszymi aplikacjami) wszystko co ponad tę wartość to większa wydajność zwłaszcza >>podczas ładowania<< aplikacji (po prostu są one już wcześniej w pamięci, zanim użytkownik je otworzy). Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy takie wcześniej załadowane programy nie ograniczają możliwości pamięciowych innych, uruchomionych aplikacji to odpowiedź brzmi: oczywiście nie, Vista potrafi to zbalansować, a w razie potrzeby uwolnić całą zarządzaną pamięć.

Nie wiem czemu niektórzy chorobliwie (nie kieruję akurat tych słów do kogokolwiek konkretnie) obawiają się, dlaczego ich system zajmuje po starcie/w trakcie pracy “aż xxx MB”…

Wiesz co…zachowujesz się jakbyś wiedział wszystko najlepiej, jakbyś pozjadał wszystkei rozumy…co z tego że sobie siedzisz na kolejnych buildach visty od roku…i co odpalasz rano gadu-gadu grasz w drivera 3(przykładowo) i juz wszystko najlepiej wiesz? Jakbyś napisał że od roku testujesz wiste tak bardziej profesionalnie a nie że “siedzisz” na niej to bym uznał w tym temacie twoją wyższość ale jest jak jest :slight_smile:

Witam!

Chciałem tylko zauważyć, że - Plichu - może o tym nie wiesz, ale Aero jest właśnie testerem Visty, z tego, co wiem, wiec schowaj się z takimi tekstami, bo robisz tylko z siebie głupa.

Remix daj spokój…ok, nie miałem pojęcia otym że aero jest jakimś tam testerem wywnioskowałem że poprostu “siedzi” na win vista…ale zinterpretuj sobie te słowa "Jakbyś napisał że od roku testujesz wiste tak bardziej profesionalnie a nie że “siedzisz” na niej to bym uznał w tym temacie twoją wyższość " więc skoro tak się sprawy mają to przyznaję że aero wie na ten temat więcej :slight_smile: I nie ciągnijmy więcej tej kłutni bo sie OT robi :slight_smile:

Nie przypominam sobie żeby w Build 5112 Visty (rok temu) było Aero Glass…

A testuje Visty od ok lipca 2005.

[bzdura, masz określoną ilość ramu, to nie ważne czy z aero glassem chodzi czy z aero basic]

Z tego co wiem Aero Glass ładuje część interfejsu do pamięci karty graficznej - czyli nie ma różnicy. Różnica dopiero jest jak ustawicie Windows Classic.

Szczerze to przy procku 3,0Ghz i 1GB ramu to już nie ma różnicy na żadnym.

Bo co mi robi tak jak powiedział aero ta różnica 10MB.

Co do Buildu 5112 to była to własnie beta 1 wydana 28 lipca 2005

(została ona wydana oficjalnie przez MS na kilka dni przed planowaną premierą)

Co do aero glass to już je posiadała.

w kwestii której się orientuję wypowiadam się, w kwestii o której nie mam pojęcia nie wypowiadam się, i to było do Ciebie, skoro nie znasz się, to nie wypowiadaj się, robisz zamet, bo wyczytałeś gdzies że aero glass tyle ramu zrzera, w ogóle vista jest taka wymagająca, że hej … i to piszesz, a jak byś zainstalował chociaż jeden testowy build, zdanie byś zmienił, ludzie gadają jak ty, wtedy kiedy vistę widzieli tylko na screenach, albo słyszeli tylko o tym systemie, inaczej patrzysz na system pracując na nim chociaż tydzień ?

To nie tak wiele, a system można poznać, i wtedy nie było by czegoś takiego :

Jak dzień w dzień siedzisz na viście, xp dla Ciebie nie istnieje, testujesz kolejne buildy, siedząc na systemie, i choćby nawet odpalając gg/messengera/poczte/neta też chcąc nie chcąc poznasz system, i dlaczego zaraz po starcie systemu vista zajmuje tyle i tyle mb w pamięci ram.

Specjalnie dla Plichu

Aero a wydajność - jak to właściwie jest?

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3340,Aero_a_wydajność_jak_to_właściwie.aspx

Dzięki aero ten wycinek o aero glass mi wiele wyjaśnij :slight_smile: Sory za pomówienia :slight_smile: Dobra koniec kłutni bo się ten OT przezemnie robi :slight_smile: Co do tematu to GeForce pociągnie Viste czy raczej nie?:]

zależy jaki dokładnie ??

Plichu

Lista kart graficznych które będą obsługiwane w Vista final (oczywiście z aero glass)

rany nie napisałem jaka geforce:/ sorry :slight_smile: chodzi o model fx 5200 128MB

Da radę (sterownik w systemie)