Aero na Home Basic

Witam

Znalazłem poradnik na tej stronie odnośnie wlączania wyglądu Aero Glass na Vista HB i powstał problem bo zmieniłem te 2 klucze i zrestartowałem komputer i menadżera okien a Aero jak nie było tak nie ma ;/

Czy jest to fake czy może ja coś źle zrobiłem proszę o pomoc gdyż podoba mi się aero a nie mam poniędzy na zakup droższej wersji systemu ;/

pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc

może w google coś znajdziesz co Ci pomoże

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=aero+home+basic&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

juz szukałem i każdy poradnik wyglada tak samo a aero dalej nie działa ;/

Jeśli zmieniłeś w rejestrze to teraz : Start - cmd ( uruchom jako administrator ) i następnie wpisujesz :

net stop uxsms

net start uxsms

Pozdrawiam :))

wykonane. Nie dziala ;/

a jaka karta i sterowniki ?

A włączyłeś to :

Personalizuj - > Kolory wyglądu ( ta 1 opcja w liście :stuck_out_tongue: Mam ENG xD ) i Podstawowy Windows Vista ?

karta to radeon xpress 1100 128 mb z mozliwoscia do 359 mb z ramu (na 100% powinna obsluzyc aero bo na gorszej karcie moje kolgei dziala to i u mnie powinno dzialac), 2gb ram, proc intel pentium dual-core 2x1,6 ghz,

z opcji personalizuj korzystalem nie dziala ;/

sprawdź czy klucze mają odpowiednie wartości i przez cmd włącz net start uxsms i wejdź do personalizuj i ustaw standartowy windows vista.

3x robilem to w takiej kolejnosci i dalej nic;/ coraz bardziej wydaje mi sie iz jest to poprostu bujda na resorach i tyle a wlaczenie aero na HB jest poprostu nie mozliwe ;/

zainstaluj nowsze sterowniki

probowalem i dalej nic albo mam cos nie tak z vista albo to jest jedna wielka plota… ;/

Ja mam identyczny problem na noteebooku z VHB. Grafa - Intel GMA X3100. Niestety też żadne z tych metod nie działają, a układ jak najbardziej zgodny z SM 3.0 (Aero wymaga 2.0). Widocznie nie na wszystkich kompilacjach to działa. Być może na pierwszych RTM’ach działało a teraz MS się wycwanił i zablokował tą możliwość.

Pozostaje zakup Home Premium albo wyzszej edycji, w Basic mozna miec areo ale nie jest to raczej do końca legalne.Pozdrawiam

mattix18 , to nie jest żadna plotka, to naprawdę działa, ukazało się zbyt wiele artykułów specjalistów na ten temat, więc w tym wypadku nie ma mowy o plotce, po prostu może twoja karta nie obsługuje aero i tyle.

Według którego przewodnika ?? Czy możesz podać link ??

No a zintegrowana X3100 która ma wsparcie sprzętowe dla DX 9.0c ?? Na moim laptopie to nie działa, czyli jest tak nie do końca z tym aero na VHB.

Rejestr ma wyglądać tak:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM]

“AllowAeroTheme”=dword:00000001

“Composition”=dword:00000001

“ColorizationOpaqueBlend”=dword:00000000

“CompositionPolicy”=dword:00000002

“Glass”=dword:00000001

“SuppressDisableCompositionUI”=dword:00000001

“LastDisqualifiedCompositionSignature”=dword:0004b000

“Animations-ShiftKey”=dword:00000001

“ColorizationColor”=dword:d9008ba1

I działa aero ale bez przeźroczystości.

Właśnie sprawdziłem na grafice intela x3100.

Nie potrzeba podmieniać ani dodawać żadnego pliku z kompozycjami.

A podmieniłeś pliki odpowiedzialne za kompozycje ??

Podmień pliki, ściągnij dowolną kompozycję z aero i zastosuj.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Home+Basic? link do tego poradnika… moja karta obsluzy aero na 100%

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=1210997&

Pod tym linkiem, na samym dole, znajduje się właściwy CAŁY poradnik.

Kolega wyżej podał link do artykułu w którym autor zamieścił jedynie część treści poradnika.

Osoba w tym poradniku zaleca również pobranie dodatkowego stylu, lecz nie jest to konieczne aby uzyskać efekt aero w Viście Home Basic.

Wystarczy zmodyfikować rejestr do podanej przez autora postu postaci.