Afera ! ... wcięlo mi partycje

Hey.

O rety rety kicha na maxsa…

Podczas zmieniania rozmiarów partycji w PartitionMagic Pro 7.0 zawiesił się komp i po restarcie komp nie widzi dysku D:… a tam ze 35GB jest…

Prosze o pomoc…

Co zrobić, żeby to odnaleść??

Z góry dzięki

Zielaq

mozesz sprobowac wejsc jeszcze raz do pm i o ile sie nie myle jest tam cos takiego jak odnajdywanie straconych partycji.

ale z gory UPRZEDZAM ze nie ponosze odpowiedzialnosci jak stracisz dane poniewaz mialem dwa razy podobna przygode. raz udalo mi sie odzyskac partycje(dane z tej partycji w 80%) drugim razem niestety juz niebylo tak kolorowo, bo zmielil mi wszystkie dane.

Dodam jeszcze tylko ze jesli to byla partycja w srodku np d, a partycje c i e zostaly nieruszone to masz duze szanse gozej jak pozostale tez ci wyparowaly

jak masz mozliwosc to podlacz jakis inny dysk zgraj na niego dane i restartnij kompa w trakcie zmian w PM jak ci sie uda poprawnie odzyskac partycje podlacz dysk ten z ktorym masz problem.

W domowych warunkach latwiej jest odzyskac dane jak je przez przypadek skasujesz anizeli jak ci partycja wsiaknie.

moze ktos bedzie mial lepszy pomysl

powodzenia

napisz co zdzialales i w jaki sposob

pozdroofka

kamil

Na początek spróbuj naprawić sektor rozruchowy.

Zrobisz to z płyty instalacyjnej Windowsa XP wchodząc w Konsole odzyskiwania i wpisując polecenie fixboot , lub jeśli nie masz w/w płyty, wejdź w dosa z dyskietki startowej WIn98 ( http://www.bootdisk.com ) i wpisz polecenie fdisk /mbr

hej

może jest ze mnie zupełny ighnorant, ale nie znalazłem w PM tej funkcji i póki co kombinuje tą płytę startową…

może wkrótce się uda…

dzięki z porady

Ups . Nie kompinuj zrób sobie od nowa partycje !