Age Of Empires i współczesne zintegrowane karty graficzne


(bartek_m0) #1

Witam,

na pudełku z dość starą grą (rocznik 97 albo 98) Age Of Empires I znajduje się napis “Gra może nie obsługiwać zintegrowanych kart graficznych, wliczając w to rozwiązania stosowane w laptopach”

Moje pytanie brzmi - czy dotyczy to także współczesnych zintegrowanych kart graficznych? Jaka część kart i z jakiego powodu miałaby nie obsługiwać zwyczajnej gry?


(Matadini) #2

Pewnie że nie dotyczy współczesnych kart graficznych! :smiley:

Jak np. w dzisiejszych czasach na pudełku Wiedźmina 2 piszę że nie obsługuje niektórych zintegrowanych kart graficznych to czy za 10 lat kiedy takowe będą miały moc dzisiejszych stacjonarnych a nawet większą, gra na takowych nie zadziała? ;>

Ze starymi grami może pojawić się problem ale raczej z warstwą software’ową niż jeżeli sprzętową. :wink:


(LonngerM) #3

Każda gra od momentu pojawienia się laptopów ma taki dopisek. Często to prawda, ale w przypadku tej gry sądzę, że spokojnie pograsz:)

Zależy to od Twojej karty zintegrowanej - te są zwykle okrojone i wydajnościowo i funkcjonalnie.


(MaRa) #4

Pójdzie. Problem może być z samą grą, bo te czasem nie działają pod nowszym Windowsem, lub pod zbyt nową grafiką (jakieś różnice w implementacji DirectX). Ale akurat ta gra nie powinna mieć problemów.


(Siarczyslaw) #5

Niestety ma problemy z kolorami, rozjeżdżają się i robi się straszny miszmasz, da się temu jednak zaradzić szukając na fanowskich stronach łatki poprawiające ten problem.