Ageia PhysX 128MB czy warto kupić

Czy jest sens kupować kartę Ageia PhysX 128MB na PCI, dodam że posiadam kartę grafiki Radeon4850.

Słyszałem też że można wykożystać kartę nVidia jaka akcelarator fizyki.

Na 1 powiem ci że nie opłaca się już tego kupywać.Tak w nvidi od seri 8 można do tego użyć grafiki

Wszystkie karty od serii 8xxx w górę obsługują technologię PhysX, ale…

…w momencie wykrycia karty ATI w systemie, zostaje wyłączona akceleracja GPU i całe obliczenia zrzucone zostają na procesor.

Ot, takie zrobienie ludziom na złość…

W komputerze mam kartę ATI i chciałbym mieć efekty fizyki, czyli teoretycznie zostaje mi tylko kupno osobnej karty fizyki Ageia PhysX 128MB.

Nic to nie da, ponieważ nVidia ich wykupiła… Chcąc mieć efekty fizyki np. w takiej Mafii II, musisz mieć najnowsze sterowniki PhysX , które…

…i tak są od nVidii.

W sieci roi się od poradników jak tę blokadę ominąć, posiadając karty obu producentów.

Posiadasz może 2 złącza PCI-E x16?

Bez problemu grałem w mafie 2 na blaszaku z podpisu na full detalach z doinstalowanym physix’em miałem 50fps

A czy ktoś powiedział, że na radeonach nie da się grać w mafię? Da się, lecz bez efektów fizyki, bo te obsługują tylko karty Nvidii.

ech, po raz enty… -> http://forum.pclab.pl/topic/390173-Rade … PhysX-%3B/ da sie i chodzi 8)

Czytaj dokładnie co ludzie piszą. Z samym radeonem się nie da.

alez czytam dokladnie w przeciwienstwie do…

w stosunku do…

ja po prostu odpowiedzialem na pytanie Autora… :roll: