AGP Aperture Size

Jak jest dla mnie optymalna wartość AGP Aperture Size ? Max to 512 ale nie wiem czy to nie za dużo… Mój sprzęt to Radeon HD2600 PRO 512MB DDR2 (mocno podkręcony) , procesor AMD Athlon XP 1800+ (podkręcony do 2,1 GHz) , 2,25 GB RAM DDR i płyta główna EPoX-8RDA3+ Trochę poczytałem o tym ustawieniu w BIOSie ale nadal nie jestem pewny optymalnej wartości Dodam , że nie obrabiam żadnych , a tym bardziej dużych obrazów , a jedynie gram w gry ^^

To jest drugi taki sam temat - poprzedni spadł na 2 stronę :confused: Nikt nie potrafił uzasadnić dlaczego powinno być ustawione tak , a nie inaczej i każdy dawał inne wartości :frowning: Mam nadziej , że teraz ktoś obeznany w temacie odpowie :slight_smile:

“AGP Aperture Size” określa ilość pamięci RAM w komputerze, z której może skorzystać karta graficzna, gdy braknie pamięci graficznej. Jeśli na karcie graficznej posiadasz 512 MB pamięci, to właściwie nie potrzebujesz więcej i spokojnie możesz “AGP Aperture Size” ustawić na jakąś bardzo małą wartość, no chyba, że grasz w GTA4, to wtedy nawet 1GB jest potrzebny :slight_smile: Na Twoje szczęście i nieszczęście zarazem, na tak słabym procesorze GTA4 nie pójdzie :slight_smile: Ogólnie mówiąc, większość gier, nawet tych nowych, spokojnie zadowoli się 512 MB pamięci graficznej, dlatego “AGP Aperture Size” prawie niczego u Ciebie nie zmieni.

Pozdrawiam i przyjemnego grania.

THX za zakąś konkretna wypowiedz :slight_smile: Mam jeszcze 2 pytanie ^^

  1. Czy jak karta nie korzysta z tego RAMu zarezerwowanego dla niej to jest on dostępny czy jest tak jakby zajęty ?

  2. Czy istnieje coś takiego jak PCI Aperture Size ? Bo w tym roku kupuje nowy sprzęt i wole być przygotowany :stuck_out_tongue: