AGP = Grafika zintegrowana z płytą główną?

(Filip Kraszewski) #1

Słyszałem że zintegrowana grafika w płytach głównych równa się wydajności kart graficznych na złącze AGP.Czy to prawda chodzi o porównanie np. ATI radeon 9600 czy podobnych.Bo mam mały dylemat.Jeżeli jakaś płyta główna jest szybsza od AGP to podajcie nazwę.

(Dawidzior0204) #2

Ale co jak bedziesz mial zintegrowana tak jak ja popelnilem blad ... to potem w niektórych kompach niemozesz wymienic nic.. znaczy karty muzycznej grafy .i sieciowej.. znaczy w moim przypadku tak bylo

(Filip Kraszewski) #3

Wiesz,jeżeli bym kupił zintegrowańca to za jakiś rok kupił bym kartę taką dobrą,jeżeli można by było

(Dawidzior0204) #4

4tak ale w zintegrowanych w niektórych przeypadkach niemasz slotów na karty itp..

(Filip Kraszewski) #5

No przecież wiem :slight_smile: tylko chodzi o to czy opłacz się to robić czy kupić jakąś kartę AGP

(Marjaan) #6

zależy jakie masz części i fundusze...

ale na AGP nie opłaca się nic kupować, a i te płyty główne ze zintegrowaną grafiką są kiepskie wydajnościowo...

(Filip Kraszewski) #7

Ale może jest jakiś lepszy zintegrowaniec od np. 9550 128mb który odpali część gier jak na Radeonie 9550 :P.NP.Czy zintegrowaniec Nvidia 6800 może konkurować z 6600GT ?

(Marjaan) #8

im nowszy chipset tym lepsza integra [jeśli jest], np teraz można dostać od AMD integre HD3200, napewno jest lepszy od radeona 9550... ale nie ma co z nim konkurować, bo tu jest wszystko inne [socket, chipset, port grafiki, typy pamięci]

takie porównania są bezsensowne bo można znaleźć wiele różnych odpowiedników kart graficznych...

a integra nvidii 6800 vs. 6600GT... tu też jest wiele możliwości [pamięci, AGP czy PCI-E...] ale 6600GT na DDR3 będzie pewnie lepsze...

(Filip Kraszewski) #9

Aaahaaaaaaaaaaaa :smiley: a podasz mi jakąś płytę główną (dosyć tanią) która ma HD3200 i żeby można było płytę główną wmontować później jakąś dobrą grafikę

P.S Zapo0mniałem że ma być pod procesor AMD

(Marjaan) #10

a masz już procesor??

a mówiłem o tej płycie

(Filip Kraszewski) #11

Teraz mam Semprona 2800+ ale przy nowej płycie głównej zastosuję AMD Athlon X2 5000+ bo tani i dobry

(Marjaan) #12

i do tego pewnie trzeba Ci ramu i zasilacza [przynajmniej.. :wink:]

powiedz jakie budżety masz [planujesz mieć] i coś się dobierze to tej płyty i procka, jeśli starczy pieniędzy to można kupić coś na intelu [i polecam zakup wszystkiego po świętach, teraz ceny są olbrzymie, ta płyta główna wczoraj była tańsza o 2 zł... ceny rosną przed świętami]

(Filip Kraszewski) #13

Jak pójdzie na zasilce 300W to bedę zadowolony a ram to kupię se 2GB za 100zł :slight_smile:

P.SWięc tak budżet do 500zł :smiley: mało ale chyba wystarczy a zasilacz jest od obudowy Logic standardowy 300W

(Marjaan) #14

nie pójdzie to na zasiłce 300W, bo pewnie jakiś no name.. powiedz jakie fundusze na zasilacz a z ramu to 2x1GB Goodram DDR2 jak za te pieniądze....

(Filip Kraszewski) #15

Budżet 500zł na wszystko :slight_smile: ok jak nie odpali to weżme jakiegoś Modecoma MC350 :lol:

(Marjaan) #16

radzę nie odpalać nawet... bo dym pójdzie i tyle...

kup tego modecoma, lecz lepiej wszystko po świętach, teraz może być problem z utrzymaniem się w 500zł, a po świętach to stanieje.. i może się uda :stuck_out_tongue:

(Filip Kraszewski) #17

Mam takie głupie pytanie : Czy na tej płycie głównej co podałeś pójdzie NFS:PS i TDU ?

(Marjaan) #18

pytanie jest na tyle śmiałe, że nie wiem.

pewnie by poszło, ale detale i płynność nie będą szokujące.

(Filip Kraszewski) #19

Aha,dzięki.Ważne żeby chodziło :smiley:

(Marjaan) #20

Szczerze? Sam właśnie kupiłem tą płytę główną, chcesz to zdam relacje jak tylko przyślą :wink: