AGP i karta graficzna

Chcę sobie kupić lepszą karte graficzną. W Everscie wyczytałem że moja płyta główna obsługuje AGP 1x/2x/4x . Czy to oznacza że nie moge użyć karty która wymaga AGP 8x ? I dlaczego na niektórych kartach jest napisane że mają typ złącza 2x/4x/8x - czy to oznacza że u mnie bedzie działać czy nie. Z góry dziękuje.

spokojnie możesz takiej karty użyć, 2% spadek wydajności

tak :slight_smile:

:wink:

Jaką kwote chcesz przeznaczyć na tą wymiane.

nie koniecznie ruszy ,

kupiłem karte GeForce 6600 z AGP i sie okazało że komp mi na niej nie chce ruszyć , jest zbyt nowa

M@rek a może inne napięcie miało złącze na płycie, a inne karta :wink:

płyta mało znana Shuttle robiona pod zestaw komp mam ze 3 lata , a już dość stary na dokładanie coś nowszego

zależy też jaką ma płyte główną [nie podał] ,

więc nie ma pewnościże mu ruszy

mi też napisano że napewno ruszy , a tu -guzik , nie ruszyło! !!

A może aktualizacja biosu płyty coś da?

nie będe sie rozpisywał bo temat troche zboczył, a fachowcem nie jestem

więc tak Hencu ,

nie podałeś jaka karta graficzna cie interesuje , no i ile chcesz na to wydzć kasy

jeśli masz możliwość to możesz zanieść komp do sklepu komputerowego aby ci sprawdzili czy będzie działał na grafice o zbliżonych parametrach ,

a w sklepie powinni mieć napewno jakąś karte przykładowo GeForce 6 lub nowszą którą mogliby sprawdzić na twoim kompie ,

wtedy masz 100% pewności czy ruszy

A więc tak mam płyte główna ECS P4ITA. A jeśli o pieniądze to tak za jakieś 250- 300. Jeszcze poszukam na Allegro może trafi się coś taniej ( albo coś lepszego za te same pieniądze). Myślałem o Geforce fx 5200 ale słyszałem ze nie warto więc może jakiś radeon 9500pro albo coś?

za tą kase tylko radosław 9550 :ok: Super się podkręca (zoabcz mój podpis) każda nowa gra chodzi jak należy. Cena = Jakość (bardzo wysoka zresztą)